Maciej Świrski

i

Autor: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Maciej Świrski przewodniczącym

Prawicowy bloger na czele KRRiT. Miał sławić Polskę, a zasłynął wysyłaniem skarg

2022-10-10 15:27

Maciej Świrski, według ustaleń "Press", został nowym przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W przeszłości działał jako "prawicowy bloger", był też wiceprezesem Polskiej Fundacji Narodowej, która miała walczyć ze zniesławieniem narodu i rozsławiać Polskę. Ostatecznie Świrski najbardziej zasłynął wysyłaniem skarg - na Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego.

Maciej Świrski został nowym przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - donosi "Press". Podczas głosowania, jego kandydaturę poparły cztery osoby: Agnieszka Glapiak, Hanna Karp, Marzena Paczuska oraz sam Świrski. Przeciw zagłosował tylko Tadeusz Kowalski. "Wiceprzewodnicząca KRRiT została natomiast Agnieszka Glapiak", podaje "Press". Kim jest Maciej Świrski? To założyciel i prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga Przeciw Zniesławieniom. W przeszłości zasiadał też w radzie nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej, a od kwietnia 2017 roku do lipca 2018 roku był wiceprezesem Polskiej Fundacji Narodowej, gdzie walczył ze zniesławieniem kraju oraz miał promować Polskę. Najbardziej został jednak zapamiętany z innego powodu.

Maciej Świrski wysyłał skargi na dziennikarzy-celebrytów. Figurski i Wojewódzki byli pod ostrzałem

Szersze grono osób może kojarzyć Świrskiego z afery medialnej, w której uczestniczyli też dziennikarze-celebryci: Michał Figurski oraz Kuba Wojewódzki. Po katastrofie smoleńskiej w 2010 roku, Maciej Świrski wysłał bowiem skargę na audycję tych panów, którzy mieli żartować z tragedii w Smoleńsku. Skarga trafiła do centrali Coca-Coli, bo audycję sponsorował amerykański koncern. Świrski wskazywał, że żarty z Jarosława Kaczyńskiego w tej sytuacji są skandaliczne, zresztą nie był on jedyną osobą, która wówczas zwracała na to uwagę. Ostatecznie audycja spadła z anteny, a Świrski uznał to za swój osobisty sukces.

Sonda
Maciej Świrski na czele KRRiT. Co o tym myślisz?
Biedroń: "Ten rząd ma dużo z kupą do czynienia, bo to jest kupa śmiechu już dzisiaj" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany