Donald Tusk zmiażdżył Beatę Szydło?! W sieci wrze. Działacze są oburzeni!

i

Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Donald Tusk zmiażdżył Beatę Szydło?! W sieci wrze. Działacze są oburzeni!

Szef PO z nagrodą

Donald Tusk zmiażdżył Beatę Szydło?! W sieci wrze. Działacze są oburzeni!

2022-10-10 8:57

Donald Tusk został wyróżniony przez Kongres Kobiet za swoje działania na ich rzecz. Jedni mówią, że szef PO "zmiażdżył" tym samym Beatę Szydło, ale w sieci pojawiły się też głosy oburzenia od osób, które sugerują, że Tusk "odebrał" w ten sposób nagrodę byłej premier. Dlaczego? "Więcej dla kobiet zrobiła Beata Szydło", wskazała Anna Sikora, działaczka partii Razem z Sieradza.

Za nami XIV Kongres Kobiet, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Moc jest w nas". Podczas niedzielnego (9 października) wydarzenia, które odbywało się we Wrocławiu, nie zabrakło kontrowersji. Wszystko przez to, kogo postanowiono nagrodzić za działalność na rzecz kobiet. Wyróżnienie otrzymał bowiem Donald Tusk. "Bardzo poważnie to traktuję", stwierdził Tusk podczas wystąpienia i obiecał, że nie spocznie na laurach. W uzasadnieniu nagrody napisano, że szef PO dostał ją między innymi za wprowadzenie refundacji zabiegów in vitro czy prowadzenie działań na rzecz równości kobiet i mężczyzn.

Donald Tusk z nagrodą Kongresu Kobiet. "Więcej dla kobiet zrobiła Beata Szydło"

Decyzja Kongresu Kobiet nie spodobała się niektórym działaczom. Sugerują, że Donald Tusk odebrał nagrodę Beacie Szydło. "Kontrowersyjna opinia: więcej dla kobiet zrobiła Beata Szydło - podobnie jak Tusk nie zaostrzyła prawa aborcyjnego, dała 500+, co zmniejszyło ubóstwo wśród dzieci", napisała Anna Sikora, działaczka Partii Razem z Sieradza. "Ponadto również o wiele więcej dla praw kobiet zrobiła Ewa Kopacz. Ale Tusk dostał na zachętę", dodała później. Z nagrody dla Tuska kpi nawet dziennikarka "Gazety Wyborczej". "Wystarczy kilka miesięcy obietnic, a to aborcja do 12. tygodnia ciąży, a to małżeństwa jednopłciowe, i proszę, nagroda Kongresu Kobiet w rękach Donalda Tuska. Czy jak ktoś z obozu rządzącego też zacznie obiecywać, to też zostanie uhonorowany za „wspieranie równości”? Kpina", napisała na Twitterze Marta Woźniak.

Jak myślicie, czy Donald Tusk zasłużył na nagrodę Kongresu Kobiet? Dajcie znać w komentarzach.

Sonda
Czy Donald Tusk zasłużył na nagrodę Kongresu Kobiet?
Materska-Sosnowska: "Wymiana premiera miałaby sens tylko na ostatniej prostej, wiosną przed wyborami" [Express Biedrzyckiej]