Borys Budka i Janusz Kowalski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS (2) Borys Budka i Janusz Kowalski

PONAD PODZIAŁAMI

Kowalski przejął się atakiem na rodzinę Budki. “Ufam, że gnój, który to zrobił…”

2022-11-10 13:46

Poseł PO Borys Budka i jego rodzina ponownie otrzymali przerażające telefony i SMS-y z groźbami. Jedno z przepełnionych wulgaryzmami połączeń niestety odebrała 9-letnia córka polityka. Sprawa poruszyła wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska).

Kolejny atak na rodzinę Borysa Budki. Mrożącą krew w żyłach wiadomość odebrała 9-letnia córeczka polityka

Borys Budka przekazał w mediach społecznościowych, że ktoś ponownie zastrasza jego rodzinę. Polityk i jego żona, radna z Gliwic, Katarzyna Kuczyńska-Budka otrzymali przerażające, przepełnione wulgaryzmami wiadomości i telefony. 

"Zamorduję cię k***. Bo zgłosiłeś sprawę spoofingu. Przez ciebie siedziałem od kwietnia. Wyszedłem. Rozje*** ci łeb maczetą. Obserwuję cię." - straszył nieznany sprawca. 

Niestety jeden z okropnych telefonów odebrała 9-letnia córka Budki. Dziewczynka odebrała połączenie, bo na ekranie wyświetlił się numer jej taty. “Była przekonana, że to ja dzwonię. A usłyszała męski głos, który groził jej mamie” - napisał poseł PO. “Powiedzieć, że to sku***syństwo to nic nie powiedzieć” - dodał wstrząśnięty sytuacją. 

Janusz Kowalski stanął w obronie Budki. “Ufam, że gnój, który to zrobił…” 

Na wpis Budki zareagował Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Wiceminister rolnictwa przejął się sprawą i odkładając spory polityczne na bok, postanowił okazać wsparcie posłowi opozycji. 

„Ufam, że gnój, który to zrobił pana córeczce i rodzinie zostanie złapany i spędzi wiele lat w więzieniu” - napisał Kowalski, nie kryjąc oburzenia. 

Zorganizowana akcja hakerów? Rodziny Giertycha, Wojtunika i Lisa informują o groźbach

Budka i jego rodzina nie są jedynymi ofiarami siatki hakerów. Podobne groźby ostatnio otrzymały również inne osoby publiczne i ich rodziny. 

O atakach informowali w ostatnim czasie były szef CBA Paweł Wojtunik, żona mecenasa Romana Giertycha - Maria - i dziennikarz Tomasz Lis (groźby otrzymała jego córka). 

Trwa śledztwo ws. ataków na znane osoby. Mowa o kilkudziesięciu przypadkach spoofingu telefonicznego 

Na początku 2022 roku wielu polityków i osób publicznych zaczęło otrzymywać niepokojące wiadomości i telefony. Nieznani sprawcy informowali ich m.in. o śmieci bliskich im osób, grozili gwałtami i odebraniem życia, a także zawiadamiali służby o np. pożarach ich domów. Ofiarami ataków byli m.in. Borys Budka, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Wojtunik, Jakub Banaś, komendanci policji, prokuratorzy i osoby związane ze środowiskiem żydowskim. Sprawcy nękali telefonami także rodziny swoich celów. Jak informuje rmf24.pl, śledztwo w tej sprawie objęło w sumie kilkadziesiąt przypadków spoofingu dokonanych od grudnia 2021 do stycznia tego roku. 

Według medialnych doniesień w śledztwie zatrzymano jedną osobę. Jest nią 44-letni Krzysztof J., informatyk programista z 20-letnim doświadczeniem. Mężczyzna miał pomagać w procederze, zamieszczając na forum instruktaż wykonania spoofingu telefonicznego. Postępowanie w jego sprawie się zakończyło, a prokuratura przygotowała akt oskarżenia. Poszukiwania siatki powiązanych z informatykiem hakerów mają wciąż trwać.

Budka grzmi do PiS: To pokazuje wasze putinowskie metody walki w z opozycją
Sonda
Czy padłeś/padłaś ofiarą cyberataku?

Wystąpienia Kaczyńskiego pogrążą PiS? Paweł Kowal nie ma wątpliwości!

Posłuchaj rozmowy w Expressie Biedrzyckiej!

Listen to "To autostrada, która prowadzi do wyborów, które oni PRZEGRAJĄ - Kowal o wystąpieniach Kaczyńskiego. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany