Borys Budka

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS

STRASZNE

9-letnia córka Budki odebrała telefon z pogróżkami. “Powiedzieć, że to skur*** to nic nie powiedzieć”

2022-11-10 7:21

Szef klubu KO Borys Budka poinformował w mediach społecznościach, że w ciągu ostatnich kilkunastu godzin wystosowano groźby wobec niego i jego najbliższej rodziny. Telefon z pogróżkami otrzymała nawet 9-letnia córka polityka. “Powiedzieć, że to skur****ństwo to nic nie powiedzieć” - skomentował sytuację Budka. Sprawę zgłoszono na policję.

W środę, 9 listopada, późnym wieczorem Borys Budka poinformował na Twitterze o kolejnych pogróżkach wobec jego rodziny. 

"Telefon podszywający się pod moją żonę. Nasza 9-letnia córka odebrała analogiczny komunikat na telefonie Kasi. Skoro wyświetlił się mój numer, była przekonana, że to ja dzwonię. A usłyszała męski głos, który groził jej mamie. Powiedzieć, że to skur****ństwo to nic nie powiedzieć" - napisał szef klubu KO, zamieszczając w sieci nagranie "rozmowy”. 

Kilkanaście godzin wcześniej przekazał, że jego żona padła ofiarą ataku hakerów, którzy wysłali na jej telefon SMS-a z groźbami. 

"Wczoraj w nocy kolejne groźby ze strony ‘hakerów’ wysłane na telefon mojej żony @k_kuczyn i mój. Tym razem z internetowej bramki. Sprawę przekazaliśmy właściwym organom. Mam nadzieję, że sprawcy wreszcie zostaną wykryci i ukarani. A my robimy swoje i nie damy się zastraszyć" - wskazywał Budka.

Jego żona, Katarzyna Kuczyńska-Budka, w mediach społecznościowych przekazała, że o ataku została poinformowana policja.

Budka, Kosiniak-Kamysz, Wojtunik. Nie tylko oni otrzymali groźby. To prawdopodobnie większa akcja 

W weekend o zmasowanym ataku spoofingowym m.in. na rodzinę byłego szefa CBA Pawła Wojtunika poinformował portal rmf24.pl. 

"Na początku tego roku wielu polityków i funkcjonariuszy publicznych odbierało dziwne telefony i elektroniczne informacje. Ktoś podszywał się pod ich znajomych czy członków rodziny, informując między innymi o śmierci bliskich osób. Były tam też groźby śmierci, a także zawiadomienia o przestępstwach czy pożarach, które miały wywołać reakcję służb" - napisał portal.

"Poszkodowanymi w atakach byli m.in. Borys Budka z PO oraz jego żona, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL razem z żoną, rodzina Pawła Wojtunika - byłego szefa CBA, Jakub Banaś - syn prezesa NIK, komendanci policji, prokuratorzy, a także osoby związane ze środowiskiem żydowskim. Śledztwo objęło w sumie kilkadziesiąt przypadków spoofingu dokonanych od grudnia 2021 do stycznia tego roku" - dodał rmf24.pl.

Portal poinformował, że "do tej pory w tym dużym śledztwie zatrzymano jedną osobę. Zakończyło się postępowanie w jej sprawie, a Prokuratura Regionalna w Warszawie przygotowała akt oskarżenia".

Sonda
Czy padłeś/padłaś ofiarą cyberataku?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Leszek Miller o demokracji w Polsce: "Ledwie zipie"
Listen to "To autostrada, która prowadzi do wyborów, które oni PRZEGRAJĄ - Kowal o wystąpieniach Kaczyńskiego. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.