Konrad Piasecki

i

Autor: AKPA

ZADAŁ ZŁE PYTANIE?

Konrad Piasecki w ogniu krytyki! Dziennikarz broni się przed zwolennikami opozycji

2022-10-20 13:54

Część zwolenników opozycji zaatakowała w mediach społecznościowych dziennikarza TVN24 Konrada Piaseckiego z powodu pytania, jakie zadał w trakcie wywiadu z posłanką PO Izabelą Leszczyną. Do grona oburzonych dołączył m.in. Roman Giertych. Piasecki postanowił nie zostawić sprawy bez komentarza i zamieścił na Twitterze krótki wpis.

Konrad Piasecki we wtorek 19 października przeprowadził na antenie TVN24 wywiad z posłanką PO Izabelą Leszczyną. Podczas rozmowy pojawił się m.in. temat wstrzymania funduszy unijnych dla Polski.  

-  Jakkolwiek nie zabrzmiałoby trywialnie to pytanie: czy opozycja dzisiaj powiedziałaby Komisji Europejskiej - a ten głos mógłby okazać się ważny, żeby nie powiedzieć kluczowy - "słuchajcie, darujcie im"? - zapytał posłankę dziennikarz, przy okazji podkreślając, że uważa, że polski rząd nie spełnia standardów praworządności. 

- Oczywiście były umowy, jak będzie wyglądało polskie prawodawstwo, wy uznajecie, że nie zostały dotrzymane, oni uznają, że zostały. Ale trudno: te 75 mld euro w dzisiejszej sytuacji jest dla Polski tak ważne i bez tych pieniędzy tak bardzo Polska nie będzie sobie radziła, że z punktu widzenia polskiej racji stanu przymknijcie oko albo część oka na polską praworządność - po prostu wypłaćcie nam te pieniądze - kontynuował Piasecki

Piasecki zadał złe pytanie? Część internautów oburzona 

Choć pytanie nie wydaje się na pierwszy rzut oka szczególnie kontrowersyjne, to dla części zwolenników opozycji okazało się ono nie do zaakceptowania. Komentujący w sieci internauci uznali, że dziennikarz chce “odpuścić” rządzącym i nie szczędzili słów krytyki pod adresem redaktora. 

"Tyle osób, tyle organizacji, tyle lat... cały czas trwa walka o praworządność łamaną przez władzę na każdym kroku, a z ust Piaseckiego padają takie słowa" - skomentował sytuację ruch Obywatele RP. 

Do grona oburzonych dołączył również Roman Giertych. "Mam pytanie do pana K. Piaseckiego. Gdyby ktoś chciał Pana wyrzucić z zawodu, a potem byłby Pan nielegalnie podsłuchiwany, zatrzymany, przeszukany, skuty kajdankami, a pomimo 30 orzeczeń różnych sądów, że jest Pan niewinny nadal na Pana pluto w TVP, to przymknąłby Pan na to oko?" - zapytał dziennikarza na Twitterze. 

Zwolennicy opozycji skrytykowali Piaseckiego. Jest odpowiedź dziennikarza

Ostatecznie Piasecki postanowił odpowiedź na liczne głosy krytyki i odniósł się do zarzutów w krótkim wpisie. 

"Nie chce mi się toczyć jałowych bojów z kłamstwem, manipulacją, bezmyślnością i złą wolą. Więc tylko  jedna uwaga - jak ktoś zadaje pytanie "czy opozycja gotowa byłaby powiedzieć....?" to znaczy, że zadaje pytanie. PYTANIE. I tyle" - podkreślił redaktor. 

Choć wydawało się, że Piasecki nie zamierza więcej reagować na sytuację, później zdecydował się jednak “podać dalej” wpis dziennikarza Wirtualnej Polski Michała Gostkiewicza. Redaktor WP odpowiedział w nim na argumenty komentującego tę sprawę adwokata Michała Wawrykiewicza.

“Rozważanie scenariuszy pt. „przymykanie oka” na całkowity demontaż polskiej praworządności, wzięcie za twarz sądów, represje wobec sędziów i prokuratorów - bo pieniądze z UE są nam tak potrzebne - jest nieodpowiedzialne, antyobywatelskie i świadczy o braku zrozumienia demokracji” - napisał Wawrykiewicz. 

W odpowiedzi Gostkiewicz napisał: “Przecież kluczowe zastrzeżenie co do tego pytania pada w pierwszych 6 sekundach z ust samego Konrada Piaseckiego, który ani słowem nie stwierdza, że tak właśnie, jak on mówi, należy zrobić. Rozważanie różnych scenariuszy - słusznych lub nie - jest w dziennikarstwie oczywistością”. 

Leszczyna stanęła w obronie Piaseckiego. “Świat wolnych mediów jest normalny” 

Podobnego zdania jest również Izabela Leszczyna, której Piasecki zadał pytanie o “darowanie PiS”. Zdaniem posłanki słowa redaktora mieściły się w granicach sztuki dziennikarskiej. 

"Wiem, co czujecie, gdy pracownicy TVP spijają z ust polityków PiS każde słowo, a dziennikarze wolnych mediów traktują opozycję zwyczajnie, po dziennikarsku, często ostro. Ale to świat wolnych mediów jest normalny. Jeśli nie będziemy się od nich różnić, to jak ludzie nas rozpoznają?" - skomentowała sytuację Izabela Leszczyna.   

Sonda
Lubisz Konrada Piaseckiego?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Włodzimierz Cimoszewicz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany