Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

AFERA PO SŁOWACH PREZESA PiS

Kaczyński: ludzie zbierali po lasach kartofle dla dzików. Reaguje znany mecenas

2022-10-03 11:59

Podczas wyjazdowych spotkań prezesa PiS z wyborcami można usłyszeć z ust Jarosława Kaczyńskiego zaskakujące stwierdzenia. Nie inaczej było w Kołobrzegu, gdzie polityk oznajmił, że z powodu biedy Polacy… wykopywali z ziemniaki zakopane dla dzików. Do jego słów w brutalny sposób odniósł się Roman Giertych.

Tourne prezesa po Polsce

Jarosław Kaczyński jeździ po Polsce i spotyka się z wyborcami. Ostatnio odwiedził województwo zachodniopomorskie. Media oraz internauci wychwytują z przemówień prezesa PiS najbardziej istotne fragmenty. W Szczecinie szef partii rządzącej wypowiedział się m.in. na temat naszych stosunków z Niemcami oraz twardo i mocno ocenił rząd. W Stargardzie Szczecińskim Kaczyński skomentował wpadkę polityka KO Radosława Sikorskiego oraz reakcję Donalda Tuska na jego wpis na Twitterze.

Ludzie zbierali kartofle dla dzików

Z kolei po spotkaniu prezesa PiS w Kołobrzegu, do internetu trafiła jego wypowiedź o sytuacji ekonomicznej za rządów PO. W nagraniu z 1 października 2022 r. słychać, jak Jarosław Kaczyński mówi: -”Sięgamy do wszystkich, także do tych, właśnie, najbardziej pokrzywdzonych. Tych miejsc, gdzie tych głodnych dzieci było naprawdę dużo. Tych miejsc, gdzie ludzie zbierali po lasach kartofle zasadzone dla dzików, przez leśników” – mówił Kaczyński.

Potworne krzyki podczas wystąpienia Kaczyńskiego. "Hańba!"

"To już nie oszczerstwo"

Do słów posła PiS odniósł się na Twitterze w niewybrednych słowach mecenas Roman Giertych: -Jarek, ty się lecz. Opowiadanie, że za Tuska kartofle zasadzone dla dzików, ludzie z głodu wygrzebywali w lesie, to już nawet nie jest oszczerstwo. To raczej przypomina bredzenie stetryczałego świra, który plecie co mu ślina na język przyniesie” – napisał były polityk.

A. DZIAMBOR: RZĄD ZACHOWUJE SIĘ JAK KURA BEZ GŁOWY
Sonda
Czy Mierzeja Wiślana to udana inwestycja rządu PiS?