Violetta Porowska o DPS-ach na Opolszczyźnie

i

Autor: Violetta Porowska/Facebook Violetta Porowska

"MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII"

Kolejny atak na polityka PiS? Posłanka podzieliła się wstrząsającą historią!

2022-10-28 15:12

Przed domem posłanki PiS Violetty Porowskiej rozrzucono gwiazdki do przebijania opon. Podczas jazdy okazało się, że trzy opony są przebite. - Gdyby któraś z opon się rozerwała, mogło dojść do tragedii - mówiła przejęta sytuacją polityczka. Dodała, że wcześniej nie informowała o tym szerzej ze względu na rodzinę.

- Miesiąc temu na podjeździe mojej posesji ktoś rozrzucił gwiazdki do przebijania opon. Takich rzeczy nie można dostać tak prosto w sklepie. Na trasie, po ok. 40 minutach jazdy zorientowałam się, że coś jest nie tak - brak ciśnienia w trzech oponach. Ale gdybym nie zwróciła na to uwagi, jechała dalej, gdyby któraś z opon się rozerwała, mogło dojść do tragedii - podkreśliła Porowska w rozmowie z PAP. 

Jak dodała, sprawę zgłosiła natychmiast na policję. Zaznaczyła, że funkcjonariusze na podjeździe znaleźli jeszcze kilkanaście takich gwiazdek. - Policja uznała, że jest to bardzo poważna sprawa i że mogło się to dla mnie zakończyć tragicznie. Wciąż zachodzę w głowę, co przyświecało temu człowiekowi, jaka była jego intencja? - zastanawiała się posłanka PiS. Dodała, że opony zostały przebite też w aucie je męża, a także współpracownika.

Porowska tłumaczyła, że poza zgłoszeniem na policję, o sprawie nie informował szerzej ze względu na rodzinę, ale w świetle ostatnich wydarzeń z atakami na biura polityków Prawa i Sprawiedliwości uznała, że sprawę trzeba nagłośnić.

- To nie jest oblanie drzwi farbą, czy że ktoś robi manifestację pod prywatnym domem. W moim przypadku to czyn zagrażający nie tylko zdrowiu, ale i życiu. Opona mogła pęknąć, mogłam wpaść w poślizg. To przybrało absolutnie niedopuszczalne metody, narzędzia i formy. Musimy o tym mówić głośno - podkreśliła Porowska.

Porowska: ataki to pokłosie wprowadzania wulgarnej narracji do przestrzeni publicznej 

Zdaniem posłanki jej przypadek, oraz ostatnie ataki na biura polityków PiS, "to ewidentne pokłosie wprowadzenia wulgarnej, pieniackiej narracji do przestrzeni publicznej".

- Jeśli liderzy partii opozycyjnych, na czele z Donaldem Tuskiem w agresywny sposób wypowiadają się, to później ich sympatycy uznają, że jest taka dowolność wybierania agresywnych metod działania, że mogą sobie pozwalać na to. To, że Donald Tusk i jego koledzy pozwolili na wprowadzenie tego typu agresywnej narracji, było otwarciem drzwi do tego typu działań - oceniła Porowska.

Seria ataków na polityków PiS. “Krzyczał, że moją pracownicę utopi w szambie” 

W ostatnich dniach doszło do kilku ataków na biura poselskie polityków PiS. Na początku tygodnia związkowcy z Sierpnia'80 chcieli zamurować wejście do biura poselskiego premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach.

W środę posłanka PiS Monika Pawłowska poinformował, że do jej biura we Włodawie (Lubelskie) wtargnął mężczyzna i groził śmiercią jej pracownikowi. - Krzyczał, że “biuro zostanie zniszczone” a moją pracownicę “utopi w szambie, gdzie zginie" - informowała Pawłowska.

Europoseł Witolda Waszczykowskiego informował, że w tym miesiącu drzwi jednego z jego biur zostało oblane białą farbą. O ataku informował też europoseł Dominik Tarczyński.

We wtorek do siedziby partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie próbował wtargnąć 20-latek. Gdy wszedł do budynku, zaczął grozić ochroniarzowi i kopnął w drzwi. Na miejscu musiała interweniować policja, którą wezwali pracownicy ochrony.

Atak na siedzibę PiS! "Wołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję"
Sonda
Czy Porowska ma rację co do przyczyny ataków na polityków PiS?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany