Michał Kołodziejczak

i

Autor: Marcin Smulczyński / Super Express Michał Kołodziejczak

Skandal w tle

Kołodziejczak oczekuje interwencji Hołowni ws. senatora Burego. "Politycy dorabiają się na ogórkach z Rosji"

2022-10-28 15:01

Szef AgroUnii Michał Kołodziejczak dał się poznać i zaistniał jako rolniczy aktywista, który za cel obrał sobie, według jego słów, walkę o lepszy byt dla rolników. Tym razem lider AgroUnii postanowił zdekonspirować senatora Jacka Burego. Jednocześnie "angażując" lidera Polski 2050 Szymona Hołownię. O co poszło?

Michał Kołodziejczak za pośrednictwem Twittera zamieścił zdjęcie, w którym przekazuje, że "politycy dorabiają się na ogórkach z Rosji". Lider AgroUnii wykazał, że firma, której właścicielem jest senator Jacek Bury współpracuje z Rosją w zakresie dystrybucji wspomnianych ogórków. 

Na stronie senatora możemy przeczytać.

"Od ponad ćwierć wieku, wspólnie z bratem, prowadzę w Lublinie rodzinną firmę „Bury”. Swoją przygodę z biznesem zaczynałem od handlu na chodniku – bez zaplecza i zespołu ludzi. Dzisiaj Grupa Bury daje pracę ponad półtysiącu osób.Grupa Bury to 4 obszary działalności: żywność, transport, serwis samochodów ciężarowych i edukacja. Z ostatniego jestem szczególnie dumny. Szkoły, których mam wielką satysfakcję być właścicielem, a więc przedszkole Król Maciuś I, szkoła podstawowa im. Bolesława Chrobrego oraz gimnazjum i liceum im. Jana III Sobieskiego, należą nie tylko do lubelskiej, ale również do ogólnopolskiej czołówki. Jest to zasługa dyrekcji i nauczycieli, którzy z wielką pasją uczą dzieci i młodzież. Podobną pasję widzę również wśród pracowników spółki Bury. Dlatego wierzę w przedsiębiorczość i pracowitość Lublinian. Trzeba tylko stworzyć im możliwości i dać szansę" - czytamy na stronie https://jacekbury.pl/. 

Dziwna przypadłość Michała Kołodziejczaka z AgroUnii. Nie poznaje twarzy ludzi

Według Kołodziejczaka "To mega skandal, który pokazuje polityczną hipokryzję". W swoim wpisie Michał Kołodziejczak odnosi się do Szymona Hołowni, którego pyta o reakcję na przytoczoną sytuację.

"@szymon_holownia co pan z tym zrobi? Senator @jacek_bury jest prezesem Bury sp. z o.o. która jest importerem rosyjskich?? ogórków. To mega skandal, który pokazuje polityczną hipokryzję. Na zdjęciu widzicie etykietę wspomnianych rosyjskich?? ogórków" napisał na Twitterze Kołodziejczak. 

Michał Kołodziejczak nie pozostawia złudzeń. "Będzie tylko gorzej"
Nasi Partnerzy polecają