Jerzy Urban nie żyje. Miał 89 lat

i

Autor: Twitter/TygodnikNIE Jerzy Urban nie żyje. Miał 89 lat

"Swego rodzaju Hołd dla Jerzego Urbana"

Jerzy Urban umarł, ale stanowiska nie zwolnił. Po śmierci dalej będzie naczelnym tygodnika NIE

2022-11-10 15:50

Jerzy Urban (+89 l.) zmarł 3 października 2022 roku. Jego śmierć odbiła się echem w całej Polsce i, co ciekawe, wpłynęła pozytywnie na sprzedaż jego własnego Tygodnika "NIE". Okazuje się, że choć Jerzy Urban nie żyje, to wcale oczywiste nie jest opróżnienie przez niego stanowiska redaktora naczelnego. Wygląda na to, że naczelny zachowa stołek.

Jerzy Urban pozostanie oficjalnie redaktorem naczelnym Tygodnika "NIE". Informację potwierdził w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl wicenaczelny periodyku, Przemysław Ćwikliński. - Naczelny będzie ten sam, który umarł - podsumowuje wicenaczelny.

Jerzy Urban nie żyje, ale naczelnym pozostaje. Były rzecznik rządu PRL miał 89 lat

Okazuje się, że z prawnego punktu widzenia taka sytuacja jest możliwa. Ćwikliński wspomina rozmowę z prawnikami, którzy rozwiali jego wątpliwości w sprawie. - Zasięgnąłem języka u prawników i spełniamy wymóg posiadania przez każdą redakcję naczelnego, ponieważ zastępcy są tak zwanym substytutem pełnymtłumaczy wicenaczelny Tygodnika "NIE". 

Przemysław Ćwikliński wskazuje, że sami czytelnicy sugerowali, by zdecydować się na taki gest wobec zmarłego Jerzego Urbana. - Miłym gestem, sugerowanym nawet przez czytelników, jest pozostawienie Jerzego Urbana jako naczelnego z zaświatów, w które ja nie wierzę. W ramce ciągle będzie jego nazwisko jako redaktora naczelnego. Prawo na to zezwala i będzie to swego rodzaju hołd dla niego z naszej strony - mówi Ćwikliński.

Śmierć Jerzego Urbana wpłynęła na sprzedaż "NIE". Tygodnik zanotował wzrost sprzedaży

Co więcej, Przemysław Ćwikliński ujawnił portalowi wirtualnemedia.pl, że śmierć Jerzego Urbana zwiększyła sprzedaż "NIE". - Sprzedaliśmy o 10 proc. więcej niż zwykle egzemplarzy numeru, który był w kioskach podczas śmierci Urbana oraz o 30 proc. więcej tak zwanego numeru pogrzebowegoujawnił wicenaczelny. Przyznał, że zwyczajowo gazeta sprzedaje się w liczbie 20-22 tys. egzemplarzy.

Poniżej galeria z pogrzebu Jerzego Urbana

Sonda
Lubiłeś/-aś Jerzego Urbana?
Ł.SCHREIBER: ZROBILIŚMY KROK W STRONĘ POROZUMIENIA Z BRUKSELĄ