Marsz Niepodległości 2022. MSWiA wprowadzi specjalny zakaz. Dotyczy tylko trzech miast

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS

"SĄ PEWNE SIŁY NA WSCHODZIE..."

Ważny apel wiceszefa MSWiA dot. 11 listopada. Możliwe prowokacje w Święto Niepodległości

2022-11-10 11:39

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik ostrzega, że z powodu toczącej się za naszą wschodnią granicą wojną, 11 listopada, czyli w dzień Święta Niepodległości, może dojść do prowokacji. - Apeluję, aby w nich nie uczestniczyć, aby nie dać się sprowokować. Chcemy, żeby Narodowe Święto Niepodległości było bezpieczne - podkreślił.

11 listopada. W kilku miastach wprowadzono czasowy zakaz noszenia broni 

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik został zapytany przez PAP m.in. o wprowadzenie 11 listopada w Warszawie, we Wrocławiu i w Krakowie czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym.

Jak zaznaczył, doświadczenie uczy, że obchody Narodowego Święta Niepodległości mogą budzić emocje. - Dlatego jednym z elementów przygotowań do 11 listopada jest wprowadzenie zakazu noszenia i przenoszenia broni w Warszawie, we Wrocławiu i w Krakowie. W tych trzech miastach, które objęliśmy zakazem, są zgłoszone demonstracje lub dochodziło w nich do różnego rodzaju zakłóceń w poprzednich latach - powiedział Wąsik.

Wiceszef MSWiA ostrzega przed prowokacjami w dniu Święta Niepodległości. Zwrócił się z ważnym apelem

- Pamiętamy, że za naszą wschodnią granicą trwa wojna, więc może dojść do prowokacji. Zawsze w sprawach bezpieczeństwa trzeba brać pod uwagę najczarniejsze scenariusze. Są pewne siły na wschodzie, którym zależy, żeby destabilizować Polskę i inne kraje europejskie - podkreślił wiceszef MSWiA.

Zapytany, czy może dojść do prowokacji wymierzonych w uchodźców z Ukrainy, Wąsik zaznaczył, że głównym celem Władimira Putina w kontekście polityki wobec Polski jest doprowadzenie do poważnego konfliktu między Polakami a Ukraińcami. - Tak było od dawna. Nasze relacje z Ukrainą dziś są bardzo mocne, pomoc ze strony Polski ogromna. Uchodźcy znaleźli w Polsce schronienie, dzieci szkołę, kobiety pracę. Wydaje się, że Władimir Putin będzie robił wszystko, aby ten stan rzeczy zmienić  - stwierdził.

- Przewidujemy, że mogą być tego typu prowokacje. Apelujemy, aby w nich nie uczestniczyć, aby nie dać się sprowokować. Chcemy, żeby Święto Niepodległości było bezpieczne - podkreślił wiceszef MSWiA.

Marsz Niepodległości OD ŚRODKA. Jak jest NAPRAWDĘ? | KOMENTERY
Sonda
Czy planujesz wybrać się w tym roku na Marsz Niepodległości?
Listen to "Na Marszu Niepodległości możliwe rosyjskie prowokacje. Aplikacja wskaże najbliższy SCHRON! - M.Wąsik. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.