Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński złożył ofertę posłom PO! "Może zmienią zdanie"

2022-07-03 20:07

Jarosław Kaczyński (73 l.) w niedzielę wystąpił podczas kolejnego spotkania w terenie. Tym razem prezes Prawa i Sprawiedliwości wizytował Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie krytykował minione już dawno czasy rządów PO. Jak mówił Kaczyński, wówczas niejeden miał dobrze, bo "w mętnej wodzie doskonale ryby łowili". Złożył też osobliwą propozycję.

Jarosław Kaczyński po raz kolejny nie przebierał w słowach, gdy odnosił się do poprzedzających rządy PiS rządy Platformy Obywatelskiej. Podczas konwencji PiS w Ostrowcu Świętokrzyskim mówił o czasach "mętnej wody", które skończyły się wraz z przyjściem PiS.

Konwencja PO nie daje spokoju Jarosławowi Kaczyńskiemu 

Prezes PiS przekonuje, że PO nieustannie manifestuje nienawiść wobec jego środowiska. Jej popis politycy opozycji mieli dać właśnie podczas wydarzenia w Radomiu w sobotę. - A kiedy woda została przeczyszczona, jeszcze niedostatecznie, ale jest już czystsza, i okazało się, że liczą, to jest im trudniej. I oni nas za to nienawidzą, naprawdę nas nienawidzą. Jak ktoś nie wierzy, niech posłucha wczorajszej konwencji PO w Radomiu - mówił Kaczyński.

Osobliwa propozycja Jarosława Kaczyńskiego. Politycy PO "może zmienią zdanie"

Mimo rzekomej nienawiści środowisk opozycyjnych, Jarosław Kaczyński niejednoznacznie odwołał się do zmian barw partyjnych. Choć bowiem stwierdził, że po drugiej stronie "są tacy, których nie da się naprawić", to są i tacy, którzy "może zmienią zdanie i do nich się zwracamy".

Czy osobliwa propozycja byłego premiera jest ofertą dla polityków opozycji? Ostatnie transfery Agnieszki Ścigaj (47 l.) oraz Andrzeja Sośnierza (71 l.) do rządu mogą wskazywać na sporą elastyczność obozu rządzącego do poszerzania struktur.

Poniżej galeria przedstawiająca wozy posłów Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński broni edukacji Przemysława Czarnka. Poprzednie regulacje "trzeba było odrzucić"

Prezes PiS wyraźnie zaostrzył retorykę wobec PO. Dało się to choćby zauważyć w tym fragmencie, gdzie wzbrania się wypowiadać nazwiska Donalda Tuska (65 l.)- Na czym polegało usprawiedliwienie tamtej polityki? Polegało na twierdzeniu, że innej polityki się nie da prowadzić, że "pieniędzy" nie ma i nie będzie, że nie ma guzika, który można naciskać, żeby ceny spadały. Teraz ten pan, którego nazwiska nie chcę wypowiadać, odkrył ten guzik, bo powiedział, że jak dojdą do władzy, to zniknie inflacja - grzmiał Kaczyński w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jarosław Kaczyński usprawiedliwiał też reformy w edukacji. Po tym, jak krytykował "politykę darwinizmu wprowadzaną w Polsce po 1989 roku", odniósł się do koniecznych zmian w pedagogice. - Trzeba było odrzucić także tę pedagogikę. Bo w Polsce przez wiele, wiele lat - i zresztą w wielu wypadkach trwa to dalej, bo przecież mamy wolność słowa, wolność nauczania, uprawiano pedagogikę wstydu. Poniżano naród polski. Szerzono ojkofobię, czyli niechęć, nienawiść do własnego narodu, pogardę do siebie samych - mówił Jarosław Kaczyński.

Sonda
Czy PiS wygra trzecią kadencję?
Express Biedrzyckiej 01.07 (Michał Kamiński, Jan Piekło, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE