Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński zapowiada koniec 500 plus?! "Nie chcemy Polski, która żyje ze świadczeń"

2022-07-02 16:56

Jarosław Kaczyński (73 l.) w sobotę wystąpił w Białymstoku. Prezes partii rządzącej kontynuuje objazd po kraju, w trakcie którego dochodzi do kolejnych spotkań z mieszkańcami oraz lokalnymi działaczami. Na spotkaniach podejmuje rozliczne tematy polityczne i choć jego wypowiedzi są często bardzo zachowawcze, zdarza mu się wypalić. Jak o 500 plus.

Prezes Jarosław Kaczyński nie pozostawił wątpliwości, z kogo sformowana jest jego partia. Przy okazji przyznał też, że nie wszystkie cele rządu Prawa i Sprawiedliwości zostały zrealizowane. - Chociaż nie wszystko się udało - my nie jesteśmy ludźmi, którzy kłamią. My jesteśmy gotowi się przyznać do tego, co nie zostało zrobione, do naszego jakiegoś niedostatku czy błędu. Ale naprawdę wiele dla naszej ojczyzny i Polaków zostało zrobione i to w wielu dziedzinach - zadeklarował prezes PiS.

Jarosław Kaczyński inflację dostrzega, ale winny w ogóle się nie czuje

Podczas spotkania prezes Prawa i Sprawiedliwości nie mógł nie odnieść się do kwestii inflacji, która w czerwcu wyniosła już 15,6 proc., co jest najwyższym wynikiem od ćwierćwiecza. W tym względzie prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazywał przede wszystkim na jej zewnętrzne źródła.

- Jakaś część tej inflacji to są działania Unii Europejskiej, które, same przez się, podwyższają ceny energii. (...) Po drugie - Covid i nasza wielka kampania pomocy - 200 mld zł. (...) No i wreszcie przyczyna główna - to jest 'putinflacja'. To jest wynik wojny, i jeżeli ktoś by chciał twierdzić, że jest inaczej, to niech się rozejrzy wokół Polski - gdzie inflacji nie ma? - mówił w Białymstoku prezes PiS.

Poniżej zdjęcia wozów polityków PiS

Plany Jarosława Kaczyńskiego na politykę socjalną. Oto, czym chce ją zastąpić

Zaskakujące w wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego były jednak szczególnie słowa dotyczące planowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości polityki socjalnej. - Idziemy ciągle w tej polityce do przodu. Oczywiście rozsądnie, myśląc - zaczął wywód Kaczyński. Jednak oświadczył, że Polska marzeń PiS to nie Polska oparta o świadczenia, ale inwestycje.

- My nie chcemy Polski, która żyje ze świadczeń społecznych. My chcemy Polski, która pracuje, która ma z czego żyć, która jest coraz bogatsza, coraz piękniejsza. W związku z tym inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycjeoświadczył prezes Jarosław Kaczyński.

Czy to oznacza koniec programu Rodzina 500 plus? To wprost nie zostało powiedziane, ale nie można mieć wątpliwości, że w tym miejscu Jarosław Kaczyński zadeklarował, że dalekosiężna polityka Prawa i Sprawiedliwości zakłada państwo, w którym obywatele wyżywią się z własnej pracy bez wsparcia środkami z polityki socjalnej.

Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane do 700 zł?
Express Biedrzyckiej 01.07 (Michał Kamiński, Jan Piekło, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE