90-letnia pani Jadwiga ma dość: Inflacja nas po prostu zjada

i

Autor: Andrzej Woźniak

90-letnia pani Jadwiga ma dość: Inflacja nas po prostu zjada! Najgorsze jest to...

2022-07-02 5:03

Największa od ponad ćwierć wieku drożyzna drenuje portfele Polaków. Zaciskamy pasa i rezygnujemy z wakacji, aby związać koniec z końcem. – Ledwo starcza na jedzenie, ubrania dla dziecka i środki czystości. Najgorsze jest to, że będzie gorzej. Rząd musi coś z tym zrobić – apeluje Monika Podlasek (32 l.) z Wrocławia, mama Karoliny (3 l.).

Butelka oleju kosztuje 13 zł, a kostka masła 7 zł – dwa razy drożej niż przed rokiem! W zeszłym roku za kilogram kiełbasy musieliśmy zapłacić 18 zł, a dziś trudno znaleźć tańszą niż za 22 zł. W stosunku do 2021 r. o 50 proc. wzrosły też stawki za gaz i za paliwa. Kierowcy muszą kupować benzynę za prawie 8 zł za litr. Przez największą od ponad 25 lat drożyznę coraz trudniej Polakom związać koniec z końcem. – Przerażają mnie rosnące ceny. Właściwie z tygodnia na tydzień w sklepach jest odczuwalnie drożej. Wielu rzeczy muszę sobie odmawiać, bo mnie nie stać – mówi nam wrocławianka Monika Podlasek, mama Karoliny. – W tym roku nie pojedziemy na wakacje. Ledwo starcza na jedzenie, ubrania dla dziecka oraz na środki czystości. Najgorsze jest, że będzie gorzej. Rząd musi coś z tym zrobić – apeluje pani Monika. Właściciele sklepów są zmartwieni tym, że muszą podnosić ceny. – Drożyzna odstrasza kupujących – żali się Joanna Szkudlarek (34 l.) właścicielka kwiaciarni w Siedlcach. – To nie moja wina, że ceny rosną. Na to składają się podwyżki prądu, paliwa i duże ceny w hurtowniach – tłumaczy.

Rosnące stawki czynszu, ceny energii i żywności przerażają seniorów. – Z dnia na dzień tracimy na emeryturach, inflacja nas po prostu zjada. To skandal żeby była taka drożyzna. Jak do tego można było dopuścić? – dziwi się Jadwiga Giess (90 l.) z Siedlec. 

Będzie jeszcze gorzej

Monika Podlasek (32 l.) z Wrocławia, mama Karoliny (3 l.): Przerażają mnie rosnące ceny. Właściwie z tygodnia na tydzień w sklepach jest odczuwalnie drożej. W tym roku nie pojedziemy na wakacje, bo mnie nie stać na wyjazd. Ledwo starcza na jedzenie, ubrania dla dziecka, środki czystości. Najgorsze jest to, że będzie gorzej. Rząd musi coś z tym zrobić.

Już ledwo wystarcza nam na jedzenie

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express

Tracę na inflacji

Joanna Szkudlarek (34 l.) właścicielka kwiaciarni w Siedlcach: Bardzo dużo tracę na inflacji, bo drożyzna odstrasza kupujących. Ale to nie moja wina, że u mnie też ceny rosną. Na to składają się podwyżki prądu, paliwa i duże ceny w hurtowniach. Jak tak dalej będzie to sklepikarze będą zamykać swoje drobne interesy.

Już ledwo wystarcza nam na jedzenie

i

Autor: Andrzej Woźniak/Super Express

Inflacja nas zjada

Jadwiga Giess (90 l.) z Siedlec: To skandal żeby była taka inflacja! Jak do tego można było dopuścić? Z dnia na dzień tracimy na emeryturach, inflacja nas po prostu zjada. To skandal żeby była taka drożyzna. Jak do tego można było dopuścić?

Już ledwo wystarcza nam na jedzenie

i

Autor: Andrzej Woźniak/Super Express
Sonda
Czyja ekipa lepiej poradziłaby sobie z inflacją?
Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE