Jarosław Kaczyński

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

Prezes PiS na cmentarzu w miesięcznicę

Jarosław Kaczyński na cmentarzu. W takich butach jeszcze go nie widziałeś [ZDJĘCIA]

2022-11-10 18:00

Jarosław Kaczyński (73 l.) obchodził w czwartek kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości pojawił się na cmentarzu, by odwiedzić grób swojego brata, Lecha Kaczyńskiego (+61 l.) i jego żony Marii (68 l.), którzy zginęli w 2010 roku w katastrofie Tu-154M. Uwagę fotoreporterów zwróciły buty Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński wraz z innymi czołowymi postaciami Zjednoczonej Prawicy w czwartek od rana uczestniczył w obchodach miesięcznicy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości dzień zaczął więc od mszy świętej o 08:00 w kościele seminaryjnym, by potem udać się na plac Piłsudskiego pod pomnik swojego brata, Lecha Kaczyńskiego, by złożyć tam wieniec.

Jarosław Kaczyński na obchodach miesięcznicy smoleńskiej. Uwagę fotoreporterów zwróciły buty prezesa PiS

Politykowi podczas uroczystości upamiętniających 96 ofiar katastrofy lotniczej z kwietnia 2010 roku towarzyszyli czołowi politycy władzy. Obecni byli Mateusz Morawiecki (54 l.), marszałkini Sejmu Elżbieta Witek (64 l.), szef klubu PiS Ryszard Terlecki (73 l.), szef MON Mariusz Błaszczak (53 l.) oraz minister kultury Piotr Gliński (68 l.).

Uwagę fotoreporterów zwróciła jednak nie liczna delegacja ważnych postaci świata polityki, ale inny, z pozoru błahy szczegół. Mowa o obuwiu Jarosława Kaczyńskiego. To, które wybrał prezes PiS na dzisiejszy, tak szczególny dla niego dzień, również było wyjątkowe. Niewątpliwie mało kto widział lidera Zjednoczonej Prawicy w takich butach.

Prezes PiS w obuwiu trekkingowym na cmentarzu. Jarosław Kaczyński zadał szyku

Polityk po mszy i odwiedzinach na placu Piłsudskiego pojawił się na cmentarzu na Starych Powązkach. To tam w pobliżu grobowca rodzinnego znajduje się symboliczny grób Lecha i Marii Kaczyńskich. W trakcie tej wizyty fotoreporterzy mogli dokładnie uchwycić na zdjęciach buty, w jakich Jarosław Kaczyński się pojawił.

Porządne, trekkingowe obuwie niewątpliwie jest dowodem na to, że Jarosław Kaczyński podszedł do dzisiejszego dnia bardzo praktycznie. Jego buty z pewnością też lepiej sprawdzały się w strugach deszczu od obuwia, które wybrał Mateusz Morawiecki oraz Michał Dworczyk (47 l.). Ci zdecydowali się bowiem na eleganckie lśniące buty do garnituru, które może ładnie się prezentują, ale z praktycznością mają zdecydowanie mniej wspólnego.

Poniżej galeria ze zdjęciami Jarosława Kaczyńskiego w butach, w jakich go jeszcze nie widzieliście

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien już przejść na emeryturę?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Leszek Miller o demokracji w Polsce: "Ledwie zipie"