Jarosław Kaczyński

i

Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

PREZES PIS KPI Z TUSKA

Dziwna wypowiedź Kaczyńskiego. Zaczął od Marcina W., skończył na udziale w maratonie

2022-10-23 15:14

W niedzielę 23 października prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się w Zamościu, gdzie spotkał się z wyborcami. Polityk był pytany m.in. o niedawno ujawnione zeznania Marcina W., wspólnika Marka Falenty. Kaczyński jasno stwierdził, że Marcin W. jest “niewątpliwie niewiarygodny”. Chwilę później zmienił wątek i zaczął zastanawiać się nad udziałem w maratonie.

Podczas spotkania z wyborcami prezes PiS był pytany o zeznania Marcina W., wspólnika Marka Falenty, które kilka dni temu zostały upublicznione przez Prokuraturę Krajową. W protokołach świadek stwierdził, że wręczył Michałowi Tuskowi reklamówkę, w której znajdowało się 600 tys. euro. 

Wcześniej nowe informacje nt. tzw. afery podsłuchowej opublikował  “Newsweek”.  Według tygodnika wspólnik Marka Falenty skazanego za zorganizowanie podsłuchów najważniejszych osób w państwie zeznał, że zanim taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele" wstrząsnęły polską sceną polityczną, trafiły w rosyjskie ręce, a "prokuratura wszczyna śledztwo, ale unika wątku szpiegostwa" w tej sprawie. O artykule szybko zrobiło się głośno, a opozycja zaczęła domagać się powołania komisji śledczej. 

Kaczyński kpi z Tuska. “Maraton biega, ale w takim tempie…” 

Jarosław Kaczyński powiedział podczas spotkania, że “ten człowiek, który tak zeznawał w tej spawie, na którą powoływał się Tusk, jest niewątpliwie niewiarygodny, bo my niewątpliwie wiemy, jak to wyglądało”.

 - Wobec tego nie możemy powiedzieć, że był wiarygodny w sprawie Tuska. Mówię tu o tym młodym Tusku, ale adresatem miał być ten Tusk stary… - powiedział prezes PiS.

Słowa o “starym” i “młodym” Tusku z jakiegoś powodu rozbawiły zebranych, a zachęcony reakcją odbiorców Kaczyński, postanowił kontynuować wątek wieku lidera PO. 

- Proszę państwa, ja tam nikomu lat nie liczę, szczególnie w żadnym wypadku paniom, ale on (Tusk - red.) już też swoje lata ma. Chociaż maraton biega, ale w takim tempie, że nie wiem, czy ze zdrowymi nogami po krótkim treningu bym nie dał rady - powiedział rozbawiony Kaczyński.

Sonda
Czy Lech Kaczyński był dobrym prezydentem?
PiS świetnie sobie radzi w sondażach. Anna Siewierska-Chmaj: nie wychowaliśmy społeczeństwa obywatelskiego [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Kaczyński odwiedził Pabianice. Jak przywitali go mieszkańcy? POSŁUCHAJ reakcji zwykłych ludzi!

Listen to "POKŁÓCILI SIĘ na spotkaniu z Kaczyńskim. Jesteście jak PSY! Kulisy wizyty prezesa PiS w Pabianicach" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany