Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express, Tomasz Radzik/Super Express Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

Lider Koalicji Obywatelskiej odpowiada

Donald Tusk ripostuje Jarosława Kaczyńskiego. "Z ciebie taki wódz, jak maratończyk"

2022-10-24 13:49

Jarosław Kaczyński (73 l.) kontynuuje objazd po Polsce. W niedzielę prezes PiS pojawił się w Zamościu, gdzie pozwolił sobie na dowcipy z kondycji fizycznej Donalda Tuska (65 l.). Lider Koalicji Obywatelskiej w kwietniu z okazji urodzin przebiegł pierwszy maraton w życiu i do tego właśnie odnosił się nie bez uszczypliwości prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński po raz kolejny odniósł się do wyczynu, jakiego dokonał lider Koalicji Obywatelskiej, Donald Tusk w swoje 65. urodziny. Mowa o maratonie, jaki były premier zdołał ukończyć w czasie 5 godzin i 44 minuty. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do tego podczas spotkania w Zamościu.

Jarosław Kaczyński pobiegnie w maratonie? "Ze zdrowymi nogami i po krótkim treningu"

Jak stwierdził prezes partii rządzącej, możliwe, że sam dałby radę swojemu politycznemu adwersarzowi, gdyby miał zdrowe nogi i poćwiczył. Żachnął się także na temat czasu, w jakim Donald Tusk pokonał 42 km. - Nikomu lat nie liczę, on jest ode mnie dużo młodszy, ale też już swoje lata ma. Chociaż maraton biega, ale w takim tempie... Nie wiem, czy ze zdrowymi nogami i po krótkim treningu nie dałbym mu rady - mówił w Zamościu Kaczyński, czym wzbudził salwy śmiechu.

Na drugą już publiczną zaczepkę w sprawie przebiegniętego przez Donalda Tuska maratonu były premier odpowiedział dobitnie. Posłużył się w tym wypadku porównaniem do rankingu siły militarnej państw.W rankingu siły militarnej GlobalPower w 2014 Polska była 18 na świecie. Po dwóch kadencjach PiS spadliśmy na 24 miejsce. Mimo rosnących zagrożeń i długów. Z ciebie, Jarosławie, taki wódz, jaki maratończyk - zripostował

Donald Tusk po raz kolejny wywołany do tablicy. Za pierwszym razem Kaczyński wystawiał Morawieckiego

To nie pierwszy raz, gdy Jarosław Kaczyński komentuje dokonanie Donalda Tuska. Wcześniej w czerwcu podczas innego ze spotkań w terenie prezes PiS mówił o Mateuszu Morawieckim, który "ma w sobie tyle siły, by przebiec ten dystans w czasie 4:30, a nie 5:44, bo to jest taki szybszy chód". Wówczas Donald Tusk ripostował w bardziej powściągliwy sposób.

Nie mam powodu, by dokuczać komuś, kto nie uprawia sportu, bo to nie jest obowiązek. Uważam, że lepiej się żyje i każdy powinien coś dla siebie zrobić, ale to nie jest przecież obowiązkowe, dlatego nie zamierzam wyzywać nikogo na biegi maratońskie, ani prezesa Kaczyńskiego, ani premiera Morawieckiego. Jednak jakby premier Morawiecki dał znak, że jest gotowy, to myślę, że moglibyśmy pobiec w jednym z takich maratonów - mówił wówczas dla portalu biegowe.pl Donald Tusk.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak w młodości wyglądali politycy rządzący Polską

Sonda
Kto był lepszym szefem rządu?
R. FOGIEL: NIE EKSCYTUJĘ SIĘ POLITYCZNYMI INICJATYWAMI DONALDA TUSKA