Komputer

i

Autor: sharpemtbr / CC0 / pixabay.com

Gra komputerowa o polskim królu

"Chrobry. Historia sprzed 1000 lat". Grą komputerową resort chce krzewić postawy patriotyczne

2022-10-19 12:02

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego udzieli wsparcia finansowego projektowi strategicznej gry komputerowej o pierwszym polskim królu Bolesławie Chrobrym. Produkcja ma powstać dzięki BTC STUDIOS S.A., z którym resort Piotra Glińskiego (68 l.) podpisał już umowę na na realizację prac wstępnych do gry.

Pojęcie patriotyzmu wśród młodzieży oraz promocję polskiej historii zakłada projekt gry komputerowej o pierwszym polskim królu, Bolesławie Chrobrym. "Chrobry. Historia sprzed 1000 lat" już otrzymała wstępne wsparcie w wysokości 120 tys. zł. Pieniądze popłyną do rodzimego studia gier wideo, które na razie ma na koncie jedną produkcję komputerową: "Zorro. The Chronicles".

"Chrobry. Historia sprzed 1000 lat". Ministerstwo Kultury chce dotrzeć do młodzieży

Środki otrzymane z resortu Piotra Glińskiego nie starczą oczywiście na realizację całej gry. Pierwszy etap prac nad produkcją komputerową ma polegać na opracowaniu koncepcji gry, pierwszych materiałów graficznych oraz analizę historyczną.

Wiadomo na razie, że założenia mówią o grze strategicznej, a nie produkcji zasadzającej się na widok z pierwszej lub trzeciej osoby. Zgodnie z zapisami dotyczącymi umowy z resortem kultury "tematyka będzie związana z kluczowymi wydarzeniami w historii Polski za czasów Bolesława Chrobrego oraz z atrakcyjnymi i jeszcze nie wyeksploatowanymi kulturowo wydarzeniami związanymi z jego postacią".

Do końca tego roku pierwsze efekty prac nad grą o Bolesławie Chrobrym

Pierwsze efekty prac nad grą komputerową o Bolesławie Chrobrym mają zostać pokazane do końca roku. Czy produkcja będzie rzeczywiście "pobudzać wyobraźnię historyczną" oraz "realizować założenia współczesnego patriotyzmu"?

Nie można oprzeć się wrażeniu, że projekt brzmi bardzo ambitnie, jak na studio, które dotąd tworzyło przede wszystkim produkcje mobilne. Jednak polski rynek gier komputerowych jest mocny, a nasi specjaliści należą do najlepszych na świecie. Warto więc poczekać chociażby na pierwsze efekty prac nad grą.

Poniżej galeria, w której zobaczycie, jak żart nie wyszedł Jarosławowi Kaczyńskiemu podczas spotkania (72 l.)

Sonda
Czy śledzisz inwestycje tworzone w Polsce?
R. FOGIEL: NIE EKSCYTUJĘ SIĘ POLITYCZNYMI INICJATYWAMI DONALDA TUSKA