WYBORY W POLSCE

Żona Krzysztofa Bosaka, Karina Bosak wystartuje w wyborach do Sejmu! Wiemy, z którego okręgu wyborczego

2023-07-13 14:12

Żona Krzysztofa Bosaka, Karina Bosak wystartuje w wyborach do Sejmu! To pewne, a oficjalną informację w tej sprawie przekazał w czasie konferencji Janusz Korwin-Mikke. Konfederacja przedstawiała też liderów list wyborczych w wyborach do Sejmu w okręgach: lubelskim, chełmskim, katowickim, sosnowieckim i podwarszawskim.

Wybory w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. W partiach powoli zaczynają być tworzone listy wyborcze. W czwartek 13 lipca liderów list wyborczych w kilku okręgach przedstawiła Konfederacja. Chodzi o okręgi w wyborach do Sejmu, takie jak: lubelski, chełmski, katowicki, sosnowiecki i podwarszawski. Jeśli chodzi o pierwsze miejsce na liście podwarszawskiej (obejmującej: Grodzisk - Legionowo - Nowy Dwór Mazowiecki - Otwock - Piaseczno - Pruszków - Ożarów Mazowiecki - Wołomin. ) to nie ma zaskoczenia, tu wystartuje z "jedynki" aktualny poseł Janusz Korwin-Mikke. - Startuję w swoim okręgu, tam mieszkam. Na drugim miejscu jest pani Karina Bosakowa, też mieszka w tym okręgu, i [na 3. miejscu, przy. red.] pan mecenas Jacek Wilk, znany, bo startował z tego okręgu. Myślę, że ta trójka zdobędzie dużo głosów - ogłosił Korwin-Mikke, dodając, że liczy na wyjątkowo dobry wynik w tym okręgu. O ile jego kandydatura i kandydatura Wilka nie dziwi o tyle sensacją jest chęć startu w wyborach Kariny Bosak, czyli żony Krzysztofa Bosaka. 

Kim jest Karina Bosak, żona Krzysztofa Bosaka?

Karina Bosak od ponad 3 lat jest żoną Krzysztofa Bosak. Para pobrała się w styczniu 2020 roku, a ich ślub był inny niż większość takich uroczystości, bo para zdecydowała się na ceremonię ślubną w rycie trydenckim. Karina Bosak pochodzi ze Szczecina, z wykształcenia jest prawnikiem, pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris. Jej mąż pisał o niej, gdy pojawiła się wiadomość o ślubie: - Podobnie jak ja od wielu lat mieszka w Warszawie i angażuje się na rzecz realizacji konserwatywnych idei. Jej pasją sportową jest taniec towarzyski. Karina Bosak prowadzi tam projekt Centrum Wolności Religijnej. Prywatnie jest mamą dwóch synów: Artura i Daniela.

Wieczorny Express Krzysztof Bosak