Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Już wkrótce może dojść do wcześniejszych wyborów

CO SIĘ DZIEJE?!

Zmiany w rządzie po decyzji prezesa Kaczyńskiego! Mamy dwa nazwiska. To ludzie Morawieckiego...

Unijnych miliardów dla Polski obiecanych przez Mateusza Morawieckiego (58 l.) wciąż nie ma. Wszystko przez brak realizacji tzw. „kamieni milowych”, za których wynegocjowanie nikt z rządu nie chce wziąć odpowiedzialności. – Nie będzie zmiany premiera (...) ale wnioski musimy wyciągnąć – grzmi zniecierpliwiony Jarosław Kaczyński (73 l.). Pojawiają się nazwiska dwóch osób. Znamy je.

Relacje Polski z Komisją Europejską

Komisja Europejska wciąż czeka na przywrócenie do orzekania sędziów, którzy twierdzili, że zmiany w sądownictwie wprowadzane przez PiS są niezgodne z konstytucją. – Tę kwestię należy rozwiązać, aby umożliwić Komisji uruchomienie pierwszej płatności – mówiła w zeszłym tygodniu szefowa KE Ursula von der Leyen (64 l.). Polska nadal płaci też karę 1 mln euro dziennie za niewykonanie postanowienia unijnego Trybunału Sprawiedliwości dotyczącego zmian w polskim sądownictwie.

>>>Sędzia Tuleya jednak nadal nie będzie orzekać. Najnowsza decyzja

Dymisje związane z fiaskiem polityki unijnej zapowiedział Jarosław Kaczyński. – Kilku (ministrów odejdzie – red.) na pewno, ale proszę dzisiaj nie żądać ode mnie nazwisk – zdradził prezes w wywiadzie dla „Sieci”. Dodał, że zmiany premiera nie będzie, gdyż „w to w tej chwili niemożliwe”. 

>>>Mateusz Morawiecki zaskoczył w wywiadzie. Porównał Kaczyńskiego do greckiej księżniczki

Kto może pożegnać się z rządem? Poznaliśmy dwa nazwiska: Buda i Puda

– Z rządu ma odejść Waldemar Buda, minister rozwoju, który w dużej mierze odpowiadał za negocjacje w sprawie tzw. kamieni milowych. Spać spokojnie nie może też minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda – mówi znany polityk PiS. Obaj to bliscy ludzie Morawieckiego

Express Biedrzyckiej: Krzysztof Śmiszek nie gryzł się w język: Rząd sprzedaje ściemę

Ekspert komentuje ewentualne zmiany w rządzie

– Te dymisje pokażą zmianę układu władzy w PiS – wskazuje prof. Rafał Chwedoruk (53 l.). – Los PiS zależy od poprawy dobrobytu obywateli, a tu zmian wcale nie widać – kwituje.

>>>Kaczyński straszy Polaków euro i Tuskiem. "To jedno z zadań, z którym przysłano tu Tuska"

>>>Kaczyński znów wywołał burzę w sieci! Szokujące słowa

Sonda
Czy uważasz, że PiS powinno rządzić trzecią kadencję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE