Ziobro

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Ziobro

Musi kombinować inaczej

Zbigniew Ziobro pozbawiony złudzeń! Klamka zapadła. Nie chcą go!

2023-01-19 15:04

Zbigniew Ziobro i jego Solidarna Polska ma z PiS coraz gorsze relacje. W koalicji od dawna wrze i nie jest wykluczone, że w najbliższych wyborach parlamentarnych Solidarna Polska nie wystartuje razem z partią Jarosława Kaczyńskiego. Niektórzy mówią, że formacja Zbigniewa Ziobry może wejść w sojusz z Konfederacją i wystartować z jednej listy. Wygląda na to, że nic z tego jednak nie będzie. Klamka zapadła, Zbigniew Ziobro został pozbawiony złudzeń. Krzysztof Bosak złożył jasną deklarację.

Zbigniew Ziobro nie znajdzie się na listach Konfederacji

Politycy Konfederacji nie chcą Zbigniewa Ziobry na listach wyborczych. Krzysztof Bosak, jeden z liderów formacji, złożył jasną deklarację w rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim w portalu Salon24.pl. - Nie chcemy polityków, którzy od siedmiu lat głosują za tym, czemu jesteśmy przeciwni - podkreślił polityk Konfederacji. Zdaniem Krzysztofa Bosaka, na ostatnim posiedzeniu Sejmu posłowie od Zbigniewa Ziobry głosowali za "ustawami skrajnie szkodliwymi dla polskiego społeczeństwa". Posłowi Konfederacji chodzi przede wszystkim o ustawę telekomunikacyjną. O możliwej koalicji Konfederacji i Solidarnej Polski jakiś czas temu mówił polityk Porozumienia Jan Strzeżek. - Grupa Mentzena, część narodowców i Solidarna Polska. Byłby to sojusz egzotyczny, ale łączyłby ich radykalizm. Oni mogliby wystartować razem tylko po to, by przekroczyć 5 proc., podzielić się subwencją i trwać. To dla Jarosława Kaczyńskiego gigantyczne zagrożenie - ocenił.

Koalicja PiS-Konfederacja. Piecha nie wyklucza, Dziambor jest na nie

Już wiadomo, że koalicji Konfederacji i Solidarnej Polski raczej nie będzie. Być może za to po wyborach parlamentarnych na połączenie sił w Sejmie z konfederatami zdecyduje się PiS. - Nie wykluczam koalicji z Konfederacją, ale pewne osoby, które utrzymałyby swoją pozycję, byłyby dla nas trudne do zaakceptowania, mam tu na myśli posła Brauna - zaznaczył w rozmowie z "SE" poseł PiS Bolesław Piecha. - Oprócz Brauna, to tam można byłoby się dogadać – dodał. Tu jednak także pojawiają się schody. -  Nie wyobrażam sobie współpracy z PiS. PiS jest partią ultrasocjalistyczną, a my jesteśmy wielkimi wolnościowcami! - podkreślił Artur Dziambor z Konfederacji. 

W nasz galerii prezentujemy, jak przez lata zmieniał się Zbigniew Ziobro

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro powinien odejść z rządu?
Artur Dziambor o koalicji z PiS i PO
Nasi Partnerzy polecają