Artur Dziambor

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Artur Dziambor

Wybory 2023

Wybory 2023. Poseł Konfederacji Artur Dziambor składa ważną deklarację: Nie wejdziemy w sojusz z PiS!

2023-01-12 9:19

Część polityków PiS rozważa możliwość współrządzenia po wyborach 2023 z Konfederacją. Politycy tej drugiej partii nie kwapią się jednak do koalicji. – Nie wyobrażam sobie współpracy z PiS, gdyż to partia ultrasocjalistyczna – mówi nam poseł Konfederacji Artur Dziambor (41 l.). Sondaże wskazują, że mariaż obu tych ugrupowań i tak nie pomoże PiS w zdobyciu sejmowej większości. 

Wybory 2023. PiS nie wyklucza koalicji w Konfederacją. Co na to partia?

PiS jest wciąż na prowadzeniu w sondażach, ale traci poparcie i partii Jarosława Kaczyńskiego (74 l.) trudno będzie utworzyć rząd po jesiennych wyborach 2023. W środę (11 stycznia) w "Super Expressie" informowaliśmy, że niektórzy członkowie partii, w tym poseł Bolesław Piecha (69l.), rozważają koalicję z Konfederacją. Wybory 2023 wyłonią nową koalicję? – Nie wykluczam koalicji z Konfederacją – mówił nam Piecha. Co o tym sądzą przedstawiciele tej opozycyjnej partii? – Nie wyobrażam sobie współpracy z PiS. PiS jest partią ultrasocjalistyczną, a my jesteśmy wielkimi wolnościowcami! – ocenia poseł Artur Dziambor.

Politycy Zjednoczonej Prawicy podzieleni ws. współpracy z Konfederacją

W Zjednoczonej Prawicy opinie o takim mariażu po wyborach 2023 są podzielone. – Jeśli trzeba by było zdobyć sejmową większość po wyborach, to możemy być skazani na sojusz z Konfederacją, nie zdziwi mnie to – mówi poseł klubu PiS Tadeusz Cymański (68 l.), członek Solidarnej Polski. Jego partyjny kolega mówi nam anonimowo coś przeciwnego. – Nie ma mowy o współpracy. Konfederacja głosowała za odwołaniem ministra Zbigniewa Ziobry (53 l.) – słyszymy.

Według sondażu United Surveys, wykonanego dla WP, poparcie dla PiS wynosi 32,3 proc., a dla Konfederacji 6,9 proc. Analiza prof. Jarosława Flisa (56 l.) z Uniwersytetu Jagiellońskiego wskazuje, że przekłada się to odpowiednio na 190 oraz na 24 mandaty w Sejmie, czyli w sumie na 231 posłów. To o 17 mandatów mniej niż potrzeba do uzyskania większości. 

Sonda
Jak sądzisz, czy PiS wygra kolejne wybory?
Tomasz Trela krótko: Prezes PiS nie odpuści Tuskowi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany