Konfederacja połączy siły z Solidarną Polską?! “To gigantyczne zagrożenie dla Kaczyńskiego”?

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Piotr Lampkowski/Super Express, Art Service/Super Express Konfederacja połączy siły z Solidarną Polską?! “To gigantyczne zagrożenie dla Kaczyńskiego”?

"ŁĄCZYŁBY ICH RADYKALIZM"

Konfederacja połączy siły z Solidarną Polską?! “To gigantyczne zagrożenie dla Kaczyńskiego”

2022-11-14 13:11

Konfederacja może wystartować razem z Solidarną Polską w przyszłych wyborach parlamentarnych? Zdaniem Jana Strzeżka z Porozumienia taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. - Byłby to sojusz egzotyczny, ale łączyłby ich radykalizm - uważa zastępca rzecznika prasowego partii.

Jan Strzeżek był gościem programu "Onet Rano". Podczas rozmowy zastępca rzecznika prasowego Porozumienia ocenił, że "Konfederacja może wystartować razem z Solidarną Polską”. 

- Grupa Mentzena, część narodowców i Solidarna Polska. Byłby to sojusz egzotyczny, ale łączyłby ich radykalizm. Oni mogliby wystartować razem tylko po to, by przekroczyć 5 proc., podzielić się subwencją i trwać. To dla Jarosława Kaczyńskiego gigantyczne zagrożenie - ocenił. 

Jan Strzeżek: Kaczyński bardzo się boi, że może być ktoś na prawo od PiS-u 

Zdaniem Strzeżka, "Kaczyński bardzo się boi, że może być ktoś na prawo od Prawa i Sprawiedliwości". Jak zauważył - dla prezesa PiS wystarczająco dużym stresem była w 2019 r. sama Konfederacja. - Jakby jeszcze obok pojawił się Zbigniew Ziobro... Kaczyński zdaje sobie sprawę, że bez tych 3 pkt proc. nie ma nawet możliwości myśleć o samodzielnej większości - wskazał gość Onetu. 

Strzeżek był pytany podczas wywiadu również o to, czy Zbigniew Ziobro jeszcze długo będzie ministrem sprawiedliwości, czy może jednak Kaczyński uzna, że "trzeba go poświęcić”. W ocenie zastępcy rzecznika prasowego "jest jeden wyjątek, kiedy Ziobro mógłby zostać wyrzucony". - Kiedy Kaczyński przekupi odpowiednią liczbę posłów Solidarnej Polski - wskazał. 

- Niby jest to możliwe, tylko że PiS od dawna pracuje nad przekupywaniem ludzi Ziobry i na razie, z tego, co się mówi w kuluarach, idzie jako tako. To znaczy, kilka osób w momencie próby na pewno odejdzie od Ziobry i zostanie w PiS-ie, ale cały czas nie na tyle, by PiS mógł samodzielnie rządzić bez Ziobry - tłumaczył. 

Premier Morawiecki przekonuje, że Solidarna Polska jest ważnym koalicjantem. "Będziemy bronić jedności Zjednoczonej Prawicy"

Co natomiast o sojuszu z Ziobrą mówi obecnie PiS? Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy zapewniał, że "Solidarna Polska jest ważnym koalicjantem”. - Będziemy bronić jedności Zjednoczonej Prawicy - przekonywał. Media od dawna donoszą, że w Zjednoczonej Prawicy pojawia się sporo konfliktów. Politycy z kolei, choć czasem nawet atakują się publicznie, to zapewniają, że mimo pewnych różnic, chcą kontynuować współpracę, a koalicja będzie trwać.

Krzysztof Bosak: "Polski rząd konkuruje pod względem przywilejów socjalnych z innymi państwami UE, by przyciągać uchodźców z Ukrainy" [Express Biedrzy
Sonda
Uważasz, że sojusz Konfederacji z Solidarną Polską jest możliwy?
Listen to "Zrobiliśmy krok w stronę porozumienia z Brukselą. Rząd szuka oszczędności. POTRZEBNE MILIARDY - Ł.Schreiber. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany