Ziobro, Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Art Service/Super Express Ziobro, Morawiecki

Zaskakujące dane

Zapytali wyborców PiS o sojusz z ziobrystami. Odpowiedź ich zmroziła

2022-12-05 8:39

Czy Prawo i Sprawiedliwość powinno pójść do wyborów w 2023 roku z bloku z Solidarną Polską? Pytanie jest zasadne, bo w Zjednoczonej Prawicy od dawna wrze. Konflikt na linii premiera Mateusza Morawieckiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry przybiera coraz większe rozmiary. Nowy sondaż, w którym o zdanie spytano także wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego, daje jednoznaczną odpowiedź. Wyborcy PiS chcą takiego sojuszu! Jak to możliwe?

Wyborcy PiS murem za sojuszem z Solidarną Polską

Prawie 70 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości chce, aby partia Jarosława Kaczyńskiego w najbliższych wyborach parlamentarnych w 2023 roku wystartowała razem z Solidarną Polską - wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. "35,4 proc. ankietowanych uważa, że PiS ponownie powinno połączyć siły z partią Ziobry, z czego aż 21 proc. zdecydowanie popiera ten pomysł. Przeciwnych wspólnemu startowi w wyborach jest 39,5 proc. respondentów. Ponad 25 proc. uczestników badania nie potrafiło odpowiedzieć, czy PiS ma pójść do wyborów z Solidarną Polską" - podaje WP.pl. Jeszcze ciekawsze są wyniki sondażu wśród wyborców partii rządzącej. Aż 68 proc. z nich uważa, że partia Kaczyńskiego powinna wystartować w wyborach razem z Solidarną Polską. Odmienne zdanie ma 22 proc. wyborców PiS, z czego 7 proc. zdecydowanie nie popiera tego pomysłu. Z kolei 10 proc. zwolenników obozu rządzącego nie ma zdania na ten temat.

W Zjednoczonej Prawicy wrze od tygodni

Wyniki sondażu mogą zaskakiwać, bowiem w Zjednoczonej Prawicy napięcie widać od dawna, a w ostatnich tygodniach wprost wrze. Iskrzy zwłaszcza między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Ziobryści oskarżają premiera o blokowanie reformy sądownictwa, zaś Morawiecki wraz z otoczeniem utrzymuje, że to właśnie przez lidera Solidarnej Polski nasz kraj wciąż nie otrzymał środków z UE. Z kolei Patryk Jaki, polityk Solidarnej Polski, oskarża premiera Mateusz Morawieckiego o blokowanie reformy sądownictwa. Tymczasem w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przez nieobecność m.in. premiera przegrywa głosowanie w ważnej sprawie. Czym to się skończy?

Dodajmy, że sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 2-4 grudnia 2022 roku metodą CAWI & CATI 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

Sonda
Czy chcesz, aby PiS wygrało wybory w 2023?
Express Biedrzyckiej: Adrian Zandberg ujawnia plan opozycji na wybory 2023

Czego naprawdę oczekują Polacy od polityków?

Posłuchaj, co mówi ekspertka!

Listen to "Społeczeństwo ma naprawdę poważne problemy, a politycy zajmują się głównie sobą - prof. Anna Siewierska-Chmaj. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany