ziobro morawiecki

i

Autor: TOMASZ JASTRZĘBOWSKI/ REPORTER & KRYSTIAN MAJ / KPRM Ziobro zakłada się z Morawieckim

Odsłaniamy kulisy

Iskrzy między Morawieckim a Ziobrą. Tak źle w relacjach koalicji rządzącej dawno nie było!

2022-12-01 14:33

Ziobryści otwarcie atakują premiera Morawieckiego. Ten w odpowiedzi idzie rozmawiać z PSL, pokazując, że rząd poradzi sobie bez Zbigniewa Ziobry. Nie wiadomo też, czy premier Mateusz Morawiecki wyjdzie na mównicę, by bronić ministra sprawiedliwości przed wotum nieufności. Tak źle w relacjach koalicyjnych dawno nie było!

Walka między ziobrystami a premierem Mateuszem Morawieckim zaostrza się. Solidarna Polska coraz bardziej otwarcie zarzuca premierowi uległość wobec Brukseli i obarcza go odpowiedzialnością za to, że wciąż nie mamy pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. W środę (30.11) w Wirtualnej Polsce Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska oraz poseł Solidarnej Polsce stwierdził, że odkąd premierem przestała być Beata Szydło „mamy pasmo porażek”. Mówił też o „błędnej decyzji” premiera Morawieckiego, który zgodził się na to, by warunkiem wypłacenia pieniędzy z KPO było spełnienie przez Polski kamieni milowych. - To historyczne przekroczenie pewnej granicy. Transfer suwerenności został przekazany – grzmiał wiceminister.

Ostre starcie premiera z ministrem

Do bezpośredniego, ostrego starcia premiera z ministrem sprawiedliwości miało także dojść podczas ostatniego posiedzenia rządu. A oliwy do ognia dolała europosłanka Beata Kempa, również związana z Solidarną Polską. „Opozycja i frakcja banksterów ze swoimi sługusami prowadzi Polskę w konsekwencji do wyższych podatków, wyższych cen energii czy małżeństw jednopłciowych. Wierząc w ciemno ich propagandzie będziemy płakać i płacić” – napisała na Twitterze. W PiS nikt nie miał wątpliwości kogo miała na myśli pisząc o „frakcji banksterów”.

PSL zamiast Ziobry?

W tym samym czasie na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. energii odnawialnej, który powołał i w którym dominuje PSL pojawił się… premier Mateusz Morawiecki. I choć jego współpracownicy zapewniają, że było to od dawna zaplanowane, to w PiS nikt nie ma wątpliwości, że to także sygnał do ziobrystów. - To wyraźny sygnał, że nie są niezbędni w koalicji - słyszymy od polityka PiS. Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że PSL jest gotowe popierać długoterminowe projekty rządu takie jak budowa elektrowni atomowej, zadeklarował też poparcie dla rządowej ustawy dot. energetyki wiatrowej, przeciwko której jest Solidarna Polska, a która stanowi jeden z warunków wypłaty pieniędzy z KPO. W Sejmie leży wciąż złożony przez opozycję wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Czy po słowach ministra Ozdoby i Beaty Kempy Mateusz Morawiecki jakby nigdy nic wyjdzie na mównicę, by bronić ministra sprawiedliwości? Jak dowiaduje się „Super Express” decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale nawet jeśli Morawiecki wyjdzie na mównicę, to „będzie bronił jedności prawicy, a nie Ziobry”. Głosowanie nad wnioskiem ma się odbyć na następnym posiedzeniu Sejmu. - Będzie czas na uspokojenie emocji – mówią politycy PiS.

prof. Antoni Dudek: "W tym Kaczyński upatruje szansę na kolejne znaczące zwycięstwo PiS" [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają