Zbigniew Ziobro/Mateusz Morawiecki

i

Autor: Piotr Grzybowski, Sebastian Wielechowski Zbigniew Ziobro/Mateusz Morawiecki

Zawrzało w Zjednoczonej Prawicy!

Ostre starcie Morawieckiego i Ziobry. Poszło o KPO. Najważniejsi politycy PiS przyjadą na Nowogrodzką!

2022-11-30 15:30

W siedzibie Prawa i Sprawiedlowości 30 listopada ma odbyć się Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Powód? Ostre tarcia w Zjednoczonej Prawicy. Podczas obrad rządu miało dojść do kłótni między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Poszło o pieniądze z KPO - dowiedział się "Super Express".

Ostra wymiana zdań

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy narasta od dawna. Szczególnie silne są tarcia między premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. To szef Solidarnej Polski za wszelką cenę broni swojej reformy wymiaru sprawiedliwości, a tym samym blokuje wypłatę środków z UE. - Dziś doszło do ostrej wymiany zdań między premierem i ministrem podczas obrad rządu - słyszymy od ważnego polityka z obozu Zjednoczonej Prawicy. 

Najnowszy sondaż przyprawi Tuska o ból głowy! Takiego wyniku dawno nie było

W obozie władzy doszło do takiego przesilenia, że według Wirtualnej Polski 30 listopada odbędzie się Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Jednym z głównym tematów posiedzenia przy Nowogrodzkiej w Warszawie ma być właśnie sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. A wydawało się, że przed meczem drużyn Polski i Argentyny nic ważnego nie powinno się wydarzyć.

Politycy PiS mają dość Ziobry?

Tymczasem w grudniu opozycja chce przeprowadzić w Sejmie głosowanie nad odwołaniem szefa resortu sprawiedliwości. Według WP, część polityków PiS ma umożliwić jego odwołanie – nie stawią na posiedzenie Sejmu.

Janusz Kowalski dostał naganę za wpis na Twitterze. Poniosło go, gdy się o tym dowiedział

W internecie huczy od plotek na temat rozpadu Zjednoczonej Prawicy. Mecenas Roman Giertych napisał na Twitterze, że nowym szefem Ministerstwa Sprawiedliwości może zostać obecny szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Sonda
Czy Zjednoczona Prawica przetrwa do kolejnych wyborów parlamentarnych?
Piotr Łukasiewicz o Kaczyńskim: "W ostatnich 30 latach żaden poważny polityk rządzący Polską na takie coś się nie zdobył" [Raport Walczaka]
Listen to "Fobie Kaczyńskiego dawały o sobie znać wielokrotnie - Andrzej Byrt o antyniemieckiej narracji PiS. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.