Czy PiS może sfałszować wybory? Porażająca analiza Stefana Niesiołowskiego

i

Autor: Andrzej Hulimka/Reporter; Jacek Dominski/Reporter Czy PiS może sfałszować wybory? Porażająca analiza Stefana Niesiołowskiego

Ten scenariusz budzi grozę

Czy PiS może sfałszować wybory? Porażająca analiza Stefana Niesiołowskiego

Wybory parlamentarne odbędą się już w przyszłym roku. Sondaże wskazują na to, że PiS trudno będzie utrzymać władzę. Mało tego, wielu polityków opozycji zapowiada rozliczenia partii Jarosława Kaczyńskiego. - Będą siedzieć - tak mówią o niektórych przedstawicielach Zjednoczonej Prawicy. Czy zatem PiS może sfałszować wybory? W Polsce 2023 roku wydaje się to nieprawdopodobne, choć nie wszyscy tak uważają. Stefan Niesiołowski w programie "Politycy od kuchni" przedstawił porażającą analizę!

Stefan Niesiołowski w rozmowie z Piotrem Lekszyckim i Kamilem Szewczykiem pokazał, jak mieszka na działce pod Łodzią. W trakcie rozmowy nie zabrakło jednak wątków politycznych, choć początkowo były wicemarszałek Sejmu zdenerwował się, gdy dziennikarze "Super Expressu" napomknęli o Jarosławie Kaczyńskim. - Nie chcę o takich ludziach w ogóle rozmawiać. Żadnego dobrego słowa. Wstydzę się, że ich znam. Dla mnie PiS jest nieszczęściem. Ci ludzie pod pewnymi względami są obrzydliwsi od komunistów - stwierdził bez ogródek Stefan Niesiołowski, który w kontrowersyjnych słowach ocenił także wygląd polityków partii Jarosława Kaczyńskiego. - Oni są jacyś nieświezi, jacyś spoceni, trudno to nawet określić - wypalił. 

Czy PiS może sfałszować wybory parlamentarne? Niesiołowski zabrał głos

Legendarny opozycjonista z czasów PRL uważa, że partia rządząca nie wygra kolejnych wyborów parlamentarnych. - PiS te wybory musi przegrać, żeby wygrać, musi użyć siły. Będzie oczywiście robił różne machloje wyborcze, różne oszustwa, manipulował przy terminie wyborów, przy okręgach... Oni wiedzą, że wybory przegrają. Dla nich to już nie tylko utrata stanowisk i koniec korupcji, lecz także - dla wielu ludzi - odpowiedzialność karna - przekonywał Stefan Niesiołowski. - Nie wiem, czy oni są zdolni do tego, by powiedzieć "przegraliśmy wybory i przestajemy rządzić". A może na przykład powiedzą, że oni są jedynymi patriotami i muszą rządzić, ponieważ do władzy nie można dopuścić zdrajców, agentów Niemiec, rzeczników Putina i ogłoszą, że nie można do wyborów dopuścić zdrajców, jak w Iranie. Tam ta konstrukcja działa. Myślę, że tak się nie stanie, ale nie jest niemożliwe, że PiS zastosuje jakiś sposób, by sfałszować wybory - ostrzegał były poseł PO.

Niesiołowski o Tusku: Wielki człowiek, wszystko robi dobrze

Zdaniem Stefana Niesiołowskiego najlepszym rozwiązaniem dla opozycji byłoby utworzenie jednej listy wyborczej. W układance szczególną rolę powinien odgrywać lider Platformy Obywatelskiej. - Jedną z gwarancji tego, że PiS utraci władzę jest Donald Tusk, stąd ta ich nienawiść do niego - analizował były wicemarszałek Sejmu, który uważa szefa PO za najlepszego polskiego polityka po roku 1989. Jego powrót do krajowej polityki bardzo ucieszył Stefana Niesiołowskiego. - Donald Tusk to jest wielki polityk, wielki człowiek, wszystko robi dobrze, nie zrobił żadnego błędu. Genialne było to, co powiedział o aborcji - żeby była legalna do 12. tygodnia ciąży - zachwycał się legendarny opozycjonista z czasów PRL. 

W naszej galerii prezentujemy, jak Stefan Niesiołowski mieszka na działce

Sonda
Brakuje Ci Stefana Niesiołowskiego w Sejmie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany