Edward Gierek grób w Sosnowcu

i

Autor: Terlecki fot. wikimedia.org / facebook.com/Adam Gierek

Akcja Polaków na cmentarzu w Sosnowcu

Wzruszające sceny na grobie Edwarda Gierka. Syn byłego sekretarza przerwał milczenie [ZDJĘCIA]

2022-11-01 21:00

Edward Gierek (+88 l.) zapisał się w zbiorowej pamięci Polaków jako wyjątkowy przywódca PRL. Gierek, który I sekretarzem KC PZPR był w latach 70., sprawił, że do dzisiaj okres 1970 - 1980 nazywany jest "dekadą gierkowską" i przez wielu wciąż wspominany jest z rozrzewnieniem. Wyraz swojej sympatii do komunistycznego dygnitarza Polacy dali też 1 listopada, we Wszystkich Świętych.

Na wzruszający gest wobec byłego komunistycznego dygnitarza zdobyli się Polacy, którzy odwiedzili cmentarz parafialny w Sosnowcu. Jak donosi Adam Gierek (84 l.), syn Edwarda Gierka, były wiceprzewodniczący Unii Pracy, podczas dzisiejszej wizyty na grobie mamy i taty spotkał go bardzo pozytywnie zaskakujący widok.

Polacy oddali cześć Edwardowi Gierkowi. Zdjęcia Adama Gierka chwytają za serce

Do dzisiaj w zbiorowej świadomości Polaków Edward Gierek wspominany jest z rozrzewnieniem i sympatią. Wspominany jako przywódca PRL z najbardziej ludzką twarzą pamiętany jest nawet przez tych, którzy nigdy go nie widzieli, bo urodzili się już po jego śmierci. Sam autor tego artykułu dobrze pamięta, jak jeszcze w przedszkolu, 20 lat temu pierwszy raz usłyszał dowcip o tym, że "jeśli chce cukierka, niech pójdzie do Gierka".

21 lat po śmierci I sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wciąż pamięta o nim masa Polaków. Dowodem na to jest zatrzęsienie zniczy i kwiatów, które pojawiły się na grobie Edwarda Gierka i jego żony Stanisławy. O tym, jak pięknie upamiętnieni zostali Gierkowie, napisał ich syn, Adam Gierek.

Wszystkim którzy odwiedzili i odwiedzają grób moich rodziców Stanisławy i Edwarda Gierek, składając wiązanki kwiatów i zapalając niezliczoną ilość symbolicznych zniczy , bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ. „Czas mija - Pamięć i Szacunek Pozostaje”. DZIĘKUJĘ - Adam Gierek - czytamy na Facebookowym profilu profesora. Dołączone do wpisu zdjęcia ujawniają zatrzęsienie zniczy i kwiatów, które nie mieszczą się na grobie, bo tak ich dużo.

Pod zdjęciami Adama Gierka z Facebooka zobaczycie galerię z odwiedzin Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim

Sonda
Jak oceniasz Edwarda Gierka?
Jarosław Kaczyński z rodziną na Powązkach
Listen to "Jak przeżywać żałobę? Rozmowa o śmierci i nie tylko." on Spreaker.