Jarosław Kaczyński odwiedził Powązki. Na cmentarz przyszedł z najbliższymi

i

Autor: PAPS

Prezes PiS odwiedził groby z najbliższymi

Jarosław Kaczyński odwiedził Cmentarz Powązkowski. Uwagę od razu zwraca jeden szczegół [ZDJĘCIA]

2022-11-01 16:43

Jarosław Kaczyński (73 l.), lider Prawa i Sprawiedliwości, z okazji Dnia Wszystkich Świętych odwiedził Cmentarz Powązkowski. Polityk robi to co roku z okazji święta i niewątpliwie jest to dla niego zawsze bardzo szczególna, emocjonalna wizyta. Widać to zresztą na zdjęciach, jakie uchwycili nasi fotoreporterzy.

Jak co roku Jarosław Kaczyński pojawił się na Cmentarzu Powązkowskim, by odwiedzić najbliższych z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Lider partii rządzącej przybył na nekropolię w towarzystwie najbliższej rodziny. Wraz z Jarosławem Kaczyńskim dostrzeżono bowiem jego bratanicę Martę Kaczyńską oraz kuzyna prezesa PiS, Jana Marię Tomaszewskiego.

Jarosław Kaczyński złożył wizytę na grobach. Cmentarz Powązkowski to miejsce szczególne

Bez wątpienia dla Jarosława Kaczyńskiego Cmentarz Powązkowski to szczególna nekropolia. To tutaj pochowana jest bowiem jego ukochana mama, Jadwiga Kaczyńska, która zmarła w styczniu 2013 roku po walce z chorobą. Na Starych Powązkach postawiony jest także symboliczna mogiła Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w dramatycznych okolicznościach w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

Obiektywy fotoreporterów "Super Expressu" dostrzegły, jak Jarosław Kaczyński najpierw uprzątnął grób bliskich, by potem oddać się modlitwie i zadumie nad ich miejscami spoczynku. W tym roku cześć pamięci po zmarłych bliskich Jarosław Kaczyński oddawał w otoczeniu bratanicy i kuzyna, którzy czynnie towarzyszyli politykowi.

Prezes PiS zdecydował się na zmianę. Jarosława Kaczyńskiego zobaczyliśmy wśród tłumu

Warto podkreślić, że w tym roku w trakcie wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim uwagę zwrócił jeden szczegół. Mowa o terminie, w jakim pojawił się prezes PiS. W przeciwieństwie do poprzedniego roku, w 2022 Jarosław Kaczyński pojawił się na cmentarzu z okazji Wszystkich Świętych właśnie 1 listopada. Rok temu prezes PiS groby najbliższych na Starych Powązkach odwiedził na dwa dni przed świętem (30.10.21), by uniknąć tłumów.

Poniżej galeria, w której znajdziecie zdjęcia z wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim

Sonda
Lubisz zwiedzać cmentarze?
Jarosław Kaczyński z rodziną na Powązkach
Listen to "Czy boimy się śmierci? Wizyta w Worku Kości. DROGOWSKAZY" on Spreaker.