Wiec Donalda Tusk we Wrocławiu

i

Autor: SE/Tomasz Golla

Wybory 2023

Donald Tusk we Wrocławiu. Kiedy? Sobota 24 czerwca 2023. O której godzinie i gdzie spotkanie z wyborcami?

2023-06-23 15:42

Donald Tusk idzie za ciosem i organizuje kolejny wiec. Kiedy Donald Tusk będzie we Wrocławiu? Wiec Tuska planowany jest na sobotę 24.06 we Wrocławiu na placu Nowy Targ. Co ciekawe, pierwotnie wiec miał się odbyć we wtorek 20.06, podjęto jednak decyzję o zmianie terminu spotkania. Dlaczego? Być może z uwagi na fakt, że tego samego dnia, czyli w najbliższą sobotę konwencję zapowiedział PiS.

Wiec Donalda Tuska we Wrocławiu 24.06. O której i gdzie rozpocznie się wiec? Jak dotrzeć na spotkanie?

Marsz, który Donald Tusk zorganizował w Warszawie 4 czerwca ściągnął do stolicy tysiące osób. Widzą to, PO postanowiła iść dalej tym torem i organizować kolejne masowe spotkania z wyborcami. W zeszłym tygodniu (16 czerwca) odbył się wiec Tuska w Poznaniu, natomiast już za kilka dni 24.06 szykowany jest kolejny wiec Donalda Tuska, tym razem we Wrocławiu. Pierwotnie spotkanie we Wrocławiu miało się odbyć kilka dni wcześniej, we wtorek 20 czerwca, ale środowisko Tuska zmieniło zdanie i przełożyło termin wiecu. Wiadomo, że wiec szefa PO Donalda Tuska rozpocznie się 24.06 (sobota) we Wrocławiu na pl. Nowy Targ o godz. 13:00. Spotkanie ma mieć charakter otwarty i miasto spodziewa się tysięcy uczestników.

Jak czytamy na portalu wroclaw.pl, "Zapewne spora część sympatyków Platformy przybędzie spoza Wrocławia. Dobra rada – zostawcie samochody jak najdalej od centrum. Komunikacją miejską lub nawet pieszo dotrzecie na wiec szybciej". Portal zostawia także kilka wskazówek, jak najłatwiej dotrzeć na plac Nowy Targ. "Wysiadając z pociągu na dworcu Wrocław Główny, na Nowy Targ bez pośpiechu dojdziecie pieszo w 20 minut. To zaledwie niecałe 1,5 kilometra." - czytamy na wroclaw.pl. Dojechać na miejsce wiecu Donalda Tuska można także tramwajami - w bliskiej okolicy znajduje się kilka przystanków (Galeria Dominikańska, Wita Stwosza, Uniwersytecka), a przy samym miejscu wiecu jest przystanek tramwajowy pl. Nowy Targ. Nie mamy jednak pewności, czy nie zostanie on czasowo wyłączony z ruchu - jeśli nie, dojechać do niego można liniami 8, 11 i 17 (w sobotę 24 czerwca we Wrocławiu wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy MPK). Co dodatkowo istotne - przez całą sobotę nieczynny będzie także parking podziemny pod placem Nowy Targ.

Spotkanie Donalda Tuska z Polakami na Dolnym Śląsku to element kampanii PO "Tu jest przyszłość!". W tym samym czasie ma się odbyć także konwencja programowa PiS i to także na Dolnym Śląsku. Wiemy już, że sobotni wiec PiS odbędzie się w Bogatyni - ma to związek z problemami tamtejszej kopalni Turów (konwencja miała odbyć się w Łodzi, ale dosłownie w ostatniej chwili podjęto inną decyzję). 

Dlaczego wiec Tuska odbędzie się na Dolnym Śląsku we Wrocławiu? Senator PO wyjaśnia 

Dlaczego Tusk wybrał na swój kolejny wiec Wrocław? Do sprawy odniósł się m.in. polityk Platformy Obywatelskiej, senator Bogdan Zdrojewski: - Jak państwo pewnie pamiętają, cztery lata temu przegraliśmy na Dolnym Śląsku wybory z PiS-em, była to spora niespodzianka, a jeszcze większą niespodzianką było to, że PiS uzyskał lepszy rezultat w samym Wrocławiu. Ta sytuacja nie może się powtórzyć – cytuje polityka wroclife.pl.

We wtorek Tusk w czasie wyjazdowego posiedzenia Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej mówił:  Mamy powód do satysfakcji; mimo że jesteśmy w opozycji już 8 lat, nagle odzyskaliśmy poczucie sprawczości i ludzie to doceniają. (...) Ja każdego dnia mam poczucie, że coraz więcej Polek i Polaków wie, nie tylko wie, co się naprawdę w Polsce dzieje, ale że coraz więcej Polek i Polaków wie, że to, co robimy, ma sens i że to przynosi nadzieję. 

K. GAWKOWSKI: NIE MIAŁBYM PROBLEMU Z PREMIEREM TUSKIEM