Donald Tusk u Kamili Biedrzyckiej

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS

zbliża się wielkimi krokami

Wiec Donalda Tuska w Poznaniu w piątek 16 czerwca. O której godzinie zaczyna się marsz?

2023-06-16 9:23

Donald Tusk idzie za ciosem i po wielkim marszu, który przeszedł ulicami Warszawy, organizuje wiec w Poznaniu. Wydarzenie zaplanowano na 16 czerwca, czyli w ten piątek. - Wzywam wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski na 16 czerwca na Plac Wolności (w Poznaniu). A w następnych dniach będę także w Jeleniej Górze, we Wrocławiu i Kłodzku - zapowiedział Tusk. O której godzinie zacznie się marsz? Znamy szczegóły!

Tusk w Poznaniu 16 czerwca. Gdzie, o której godzinie wiec w Poznaniu? Jak dojechać?

W Poznaniu 16 czerwca odbędzie się wiec Donalda Tuska. Będzie to spotkanie podobne do tego z Warszawy (4 czerwca). Wiec Tuska w Poznaniu będzie zorganizowany na placu Wolności i wystartuje o godz. 18.00. Jak informuje Gazeta Wyborcza, scena stanie na środku placu, a na spotkanie może przybyć nawet kilkanaście tysięcy osób. Działacze Platformy Obywatelskiej z województwa wielkopolskiego publikują mapę, która ma pomóc zainteresowanym dotrzeć na plac Wolności.

Dlaczego Donald Tusk wybrał Poznań na wiec 16 czerwca?

Dlaczego akurat w Poznaniu lider PO zapowiedział marsz? Ponieważ w tym mieście w 2020 roku kampanię prezydencką przed wyborami rozpoczął Rafał Trzaskowski. Po drugie politycy Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Gazetą Wyborczą wskazują, że Poznań to tzw. bastion PO, gdzie partia cieszy się uznaniem. - Niedługo kończymy tour po wszystkich województwach. Przyszedł czas na spotkanie w Poznaniu, na pl. Wolności, który jest miejscem symbolicznym dla Poznania i Wielkopolski. Rozpoczęły się tu ważne wydarzenia, począwszy od powstania wielkopolskiego. Donald Tusk będzie chciał tu porozmawiać z ludźmi, przekazać swoje przesłanie przed nadchodzącymi wyborami i powiedzieć, co zamierzamy – mówił w rozmowie z gazetą poseł PO Waldy Dzikowski. Ważne jest też samo miejsce czyli plac Wolności, który jest szczególnie ważny dla mieszkańców Poznania.

NIŻEJ ZNAJDZIECIE ZDJĘCIE Z MARSZU DONALDA TUSKA W WARSZAWIE: 

83-letni Stanisław z Wrocławia rozpłakał się na Marszu