Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Kaczyński: jeszcze dwie kadencje i zlikwidujemy ubóstwo

Moce słowa

Ważny poseł PiS ruga Kaczyńskiego! "Takie wypowiedzi prezesa szkodzą PiS"

Nie milkną echa głośnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) o wpływie alkoholu na kobiety. Słowa o tym, że do 25. roku życia Polki wolą „dawać w szyję”, zamiast rodzić dzieci, wywołały oburzenie nie tylko na opozycji, ale i w samym PiS! - Tego typu wypowiedzi szkodzą PiS i oddalają nas od młodszych wyborców - zaznacza w rozmowie z "Super Expressem" były minister rolnictwa, poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski (61 l.).

Jarosław Kaczyński w weekend rozpiciem wśród kobiet tłumaczył problemy z demografią. Panie do 25. urodzin zdaniem Kaczyńskiego piją tyle, co ich rówieśnicy. - Nie jestem zwolennikiem bardzo wczesnego macierzyństwa, kobieta też musi dojrzeć do bycia dobrą matką. Ale jak do 25. roku życia daje w szyję... - mówił w Ełku.

Prezes "pokazał społeczny problem" czy dopuścił się "szkodliwej wypowiedzi"?

W obronę Kaczyńskiego wzięła była minister rodziny, Elżbieta Rafalska (67 l.). - Prezes Kaczyński absolutnie nie chciał nikogo obrazić, tylko chciał pokazać pewien społeczny problem. Ten problem wymaga dyskusji, konfrontacji z innymi danymi, porównania tego, znalezienia przyczyn – przekonuje w "SE" europosłanka PiS.

Z kolei krytycznie do słów Kaczyńskiego odniósł się były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który uznał je za szkodliwe. Winą obarcza otoczenie Kaczyńskiego. - Tego typu wypowiedzi jak ta prezesa Kaczyńskiego szkodzą nam i oddalają od nas młodszych wyborców. Wypowiedzi powinny być bardzo przemyślane i ubolewam nad tym, że nie ma tu doradców wokół prezesa. Gdzie są ci doradcy, najbliższe otoczenie Kaczyńskiego?! Mam wielki żal do najbliższego otoczenia, że w ten sposób samego go zostawiają - mówi w rozmowie z „SE"

Ardanowski opowiedział także o tym, co realnie wpływa na demografię w Polsce. - Nie jest to alkoholizm wśród młodych Polek, ale chęć robienia kariery, pewien przymus zarabiania, odejście od zasady, że to mężczyzna utrzymuje kobietę, przymus pracy, stosunki które panują w korporacjach... To są powody nierodzenia dzieci, a nie alkohol! Jeśli PiS chce poważnie myśleć o wygraniu wyborów, to trzeba uważnie przyglądać się wrażliwości grup społecznych, to dotyczy młodych ludzi również, którzy odsuwają się od nas - podsumował Jan Krzysztof Ardanowski.

Europosłanka PiS Elżbieta Rafalska: "Prezes nie chciał nikogo obrazić"

- Jarosław Kaczyński chciał pokazać pewien społeczny problem związany ze wzrostem spożywania alkoholu przez młode kobiety. Ten problem wymaga dyskusji, konfrontacji z innymi danymi, porównania tego, znalezienia przyczyn. Prezes absolutnie nie chciał nikogo obrazićmówi w rozmowie z "Super Expressem" eurodeputowana z ramienia PiS.

Poniżej galeria, w której zobaczycie akcję protestacyjną w internecie, jaka wybuchła po słowach prezesa PiS

Sonda
Czy zgadzasz się ze słowami Jarosława Kaczyńskiego?
Jan Maria Jackowski: "Premier doskonale zdaje sobie sprawę jaka jest realna, a nie propagandowa sytuacja państwa" [Express Biedrzyckiej]

Dlaczego Kaczyński zaatakował młode Polki?

Posłanka Polski 2050 przejrzała prezesa PiS!

Listen to "Joanna Mucha przejrzała Kaczyńskiego! To DLATEGO tak powiedział o kobietach. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.