Kaja Godek

i

Autor: PIOTR PIWOWARSKI/SUPER EXPRESS Kaja Godek

"TO PRZEJDZIIE DO HISTORII..."

Ważna decyzja sądu ws. Kai Godek. “Przełomowe postanowienie”

2022-10-31 15:52

Sąd nakazał prokuraturze przeprowadzenie postępowania ws. Kai Godek i Krzysztofa Kasprzaka, aktywistów antyaborcyjnych z Fundacji Życie i Rodzina. Prokuratura zbada, czy projekt “Stop LGBT” propaguje wartości i działania typowe dla ustrojów totalitarnych.

Obywatelski projekt ustawy “Stop LGBT” przygotowany przez fundację Kai Godek trafił do Sejmu w październiku 2021 roku. Przewidywał on m.in. zakaz kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, zakaz Marszy Równości, zakaz propagowania związków jednopłciowych i adopcji dzieci przez takie pary. 

Sprawie przyjrzał się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja wskazała, że projekt “propaguje wartości i działania typowe dla ustrojów totalitarnych”.

„Odbieranie praw obywatelskich osobom z powodu ich orientacji seksualnej jest typowe dla totalitaryzmów. Projekt ustawy Godek i jej towarzystwa przypomina do złudzenia rozwiązania wprowadzone przez reżim Władimira Putina, albo ustawy prześladujące osoby homoseksualne w III Rzeszy” - zwracał uwagę OMZRiK. 

"Postanowienie, które przejdzie do historii". Co sąd nakazał prokuraturze ws. Kai Godek? 

Organizacja złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jednak Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście odmówiła zbadania sprawy. OMZRiK złożył zażalenie na decyzję, a stołeczny Sąd Rejonowy je uznał i "nakazał prokuraturze dogłębne zbadanie sprawy, w tym przesłuchanie Kai Godek i Krzysztofa Kasprzaka". W uzasadnieniu decyzji sądu wskazano, że istnieje uzasadnione podejrzenie wyczerpania przez nich znamion czynu zabronionego.

Sędzia Katarzyna Rutkowska-Giwojno zwróciła uwagę w uzasadnieniu również na to, że cechą państwa faszystowskiego jest "podporządkowanie państwu całości stosunków społecznych, możliwość ingerencji państwa we wszystkie, nawet najbardziej prywatne dziedziny życia człowieka" oraz że ustrój taki cechuje się "likwidacją wolności i praw obywatelskich". 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych informując o postanowieniu sądu nazwał je “przełomowym” i podkreślił, że „przejdzie ono do historii, bo otwiera im drogę do ukarania Godek”. Organizacja opublikowała na swoich mediach społecznościowych całe postanowienie sądu. 

Sonda
Jak oceniasz działalność Kai Godek?
Znajomi opowiedzieli o przeszłości Kai Godek. Strasznie wstydliwa sprawa. Nikt o tym nie mówił!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany