POMNIK OFIAR SMOLEŃSKICH

i

Autor: Stanisław Kowalczuk POMNIK OFIAR SMOLEŃSKICH

Warszawski pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej ODSŁONIĘTY! [ZDJĘCIA I WIDEO]

2018-04-05 16:41

Od lutego na warszawskim placu Piłsudskiego trwają prace nad pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej, którego uroczyste odsłonięcie zaplanowano na 10 kwietnia. Już w czwartkowe popołudnie zaczęto demontować jednak namiot, który do tej pory zakrywał monument. Zobaczcie, jak wygląda pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

Prace nad budową pomnika rozpoczęły się 18 lutego. Wówczas część terenu przy placu została wygrodzona, pojawiła się też hala namiotowa. Trzy dni później wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zgodę na budowę. Do tej pory prace były jednak ukryte przed postronnymi obserwatorami.

W czwartkowe popołudnie rozpoczęto demontaż ogrodzeń i namiotu. Dziennikarz RMF FM na swoim TT zamieścił film, na którym widać dokładnie pomnik:

 

 

Zwycięski projekt ma kształt trójkąta, przypominającego statecznik samolotu, na którym znalazły się nazwiska ofiar katastrofy. Jego podstawa ma być podświetlona. Na samym pomniku znajduje się napis: "Pamięci OfiarTragedi Smoleńskiej 10 kwietnia 2010".

 

 

Zobacz także: Jutro odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w Budapeszcie [ZOBACZ JAK WYGLĄDA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany