"Plac Piłsudskiego a nie Kaczyńskiego". Protest przeciwko budowie pomnika ofiar smoleńskich

2018-02-25 19:55

W niedzielne popołudnie w Warszawie odbył się protest przeciwko budowie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego. Wzięło w nim udział kilkaset osób. Uczestnicy przeszli sprzed Zamku Królewskiego w okolice miejsca, gdzie powstaje monument, skandując m.in. hasło: "Plac Piłsudskiego, a nie Kaczyńskiego!"

Marsz pod hasłem "Tu wolna jest Warszawa" przeszedł spod Kolumny Zygmunta, Krakowskim Przedmieściem pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na ulicy gen. Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, zatrzymując się przed Pałacem Prezydenckim. Protestujący trzymali transparenty, na których można było przeczytać m.in. "Idziemy po Prawo i Sprawiedliwość", "Nie ma nic wiecznego na plac Piłsudskiego", "Tu człowiek ma prawa, tu wolna jest Warszawa", "Plac Piłsudskiego, nie Kaczyńskiego". Uczestnicy protestu w mediach społecznościowych zamieszczali zdjęcia z tego wydarzenia:

 

W wydarzeniu uczesniczył m.in. były prezydent Warszawy (obecnie poseł PO) Marcin Święcicki oraz kandydat tej partii na jesienne wybory samorządowe, Rafał Trzaskowski.

 

 

Zobacz także: Sasin zdradza, kiedy dokładnie i gdzie staną pomniki smoleńskie

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany