Jarosław Kaczyński podczas 95. miesięcznicy smoleńskiej

i

Autor: East News

Jutro odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w Budapeszcie [ZOBACZ JAK WYGLĄDA]

2018-04-05 11:54

10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Warszawie ma zostać odsłonięty pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Tymczasem już jutro odbędą się uroczystości związane z zaprezentowaniem tożsamego monumentu w Budapeszcie. Jak poinformowała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek, na Węgry wybiera się m.in. Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odwiedzi węgierską stolicę 6 kwietnia, na kilka dni przed warszawskimi uroczystościami związanymi z 8-mą rocznicą katastrofy smoleńskiej. Informację potwierdziła na swoim Twitterze rzecznika PiS, pisząc: - W piątek Prezes PiS Jarosław Kaczyński udaje się do Budapesztu, gdzie weźmie udział w uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

 

Z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do KPRM wynika, że w uroczystości udział wziąć ma również premier Mateusz Morawiecki.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Memento za Smoleńsk odbędzie się w piątek o godz. 11.00. Monument w dzielnicy Budafok-Teteny powstał dzięki współpracy węgierskiego rządu, rady miasta Budapesztu oraz samorządu tej dzielnicy Budapesztu. W sieci pojawił się film, na którym widać, jak wyglądać będzie pomnik:

 

 

Internauta skomentował żartobliwie:

 

 

Zobacz także: "Plac Piłsudskiego a nie Kaczyńskiego". Protest przeciwko budowie pomnika ofiar smoleńskich

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany