Sejm przyjął tzw. Lex Czarnek! Odrzucono wniosek o wotum nieufności wobec Bortniczuka

i

Autor: Marcin Wziontek/SE

Posłowie, cieszcie się wolnym, póki jest

Wakacje sejmowe do skrócenia. Polityków wcześniej ściągną z urlopów

2022-08-11 13:00

Wakacje sejmowe liczące aż 7 tygodni? Tak dobrze nie ma większość ciężko pracujących Polaków, dlatego też sprawa szybko stała się dość kontrowersyjna. Jest ona tym bardziej emocjonująca, że decydenci zdecydowali się odpoczywać, gdy znajdujemy się w środku kryzysu gospodarczego. Wiceszef MON na antenie Polsatu ujawnił jednak, że koniec tego dobrego.

Marcin Ociepa (38 l.) był gościem programu Graffitti w Polsat News. Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej mówił wprost o wakacjach sejmowych. Temat ten w ostatnim czasie podnosili politycy opozycji, którzy krytykowali władzę za 7-tygodniowy wypoczynek, gdy kryzys gospodarczy w Polsce się pogłębia.

Wakacje sejmowe będą krótsze? Wiceszef MON Marcin Ociepa mówi wprost

- Wszystko wskazuje na to, że "wakacje" sejmowe zostaną skrócone i nie potrwają siedmiu tygodni - oświadczył bez ogródek Ociepa na antenie Polsatu. Jak zaznaczył polityk, choć wielu deputowanych zajmuje się wypoczynkiem, to wciąż są oni dyspozycyjni. - Jesteśmy jako posłowie do dyspozycji. Nieraz tak zwane wakacje sejmowe były przerywane - podkreślił lider stowarzyszenia OdNowa.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca politycy masowo zaczęli wybierać się na urlopy. Planowo kolejne posiedzenie Sejmu ma odbyć się w połowie września, co de facto dawało deputowanym 7 tygodni wolnego.

Posłów będą ściągać z wakacji sejmowych? Marcin Ociepa: "Spodziewam się, że tak"

Tymczasem trwają prace nad ustawą o dodatku do innych niż węgiel źródeł energii, a pytany o możliwość wcześniejszego zwołania posiedzenia Sejmu Ociepa odpowiada twierdząco. Jego zdaniem, jeśli ustawa "będzie na biurku", posłowie będą gotowi na głosowanie.

- Spodziewam się, że tak, tak pokazuje, praktyka i doświadczenie - powiedział wiceszef MON i dodał - Zbyt dużo się dzieje w Polsce i na świecie, by można było sobie pozwolić na tak długą przerwę.

- Rząd pracuje non stop, 24 godziny na dobę. My w rządzie pracujemy, Sejm jest w gotowości, pytanie o gotowość Senatu - podkreślił polityk.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak ostatnie 7 lat prezydentury zmieniło Andrzeja Dudę (50 l.)

Sonda
Czy wakacje dla polityków są za długie?
Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają