Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Efrem Lukatsky/AP, Artur Hojny/Super Express

Kampania samorządowa

Tusk wbija szpilę Kaczyńskiemu! O co poszło tym razem?

2024-03-03 12:20

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zaskoczył opinię publiczną zmieniając swoje stanowisko. W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" ogłosił, że ponownie ubiegać się będzie o stanowisko prezesa partii na przyszłorocznym kongresie, proponując swoją kandydaturę na kolejną kadencję. Premier Donald Tusk określił tę decyzję jako "dobrą wiadomość".

Kaczyński podkreślił, że jego determinacja wynika z przekonania, iż jego obozowi politycznemu potrzebna jest teraz jedność, zdecydowane przywództwo oraz szybkie przejście do ofensywy. Zmiana jego planów politycznych wynika z potrzeby utrzymania stabilności w partii w obliczu potencjalnych zagrożeń. "Zostaję, walczymy dalej" – podkreślił.

Jego decyzję skomentował także szef MSWiA, Marcin Kierwiński, zauważając, że Kaczyński wciąż pragnie kierować partią i nie należy mu w tym przeszkadzać. „Dobra wiadomość" - skomentował słowa prezesa PiS premier Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa PiS nieprzerwanie od stycznia 2003 roku, zastępując na stanowisku swojego brata, Lecha Kaczyńskiego. Ostatnio ogłosił, że obejmując stanowisko prezesa, stanie na czele partii po raz ostatni, co uzasadniał m.in. swoim wiekiem. Jednakże, zmieniając swoje stanowisko, wyjaśnił, że nadal ma siłę i plan polityczny do dalszego działania.

Spekulacje o ewentualnym odejściu Kaczyńskiego z funkcji szefa partii pojawiły się po przegranych przez Zjednoczoną Prawicę wyborach w październiku 2023 roku. Mimo to, polityk jest zdeterminowany kontynuować swoje zaangażowanie, reagując dynamicznie na zmieniającą się sytuację polityczną.

W galerii poniżej zobaczysz zdjęcia ujawniające prawdziwe relacje Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska:

Nadmierny optymizm Tuska w stosunku do Dudy? | DUDEK O POLITYCE

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?