Donald Tusk

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Były premier zapowiada marsz

Tusk nabija się z Kaczyńskiego. "PiS i jego prezes stali się..."

2023-06-15 11:51

Donald Tusk, który 4 czerwca osiągnął wielki sukces i zorganizował wielki marsz, 16 czerwca planuje kolejną manifestację. Tym razem Platforma Obywatelska organizuje marsz w Poznaniu. Były premier umieścił na Twitterze wpis i wytłumaczył w ironiczny sposób, dlaczego już w piątek spotka się z wyborcami w Wielkopolsce.

W środę w Sejmie, przed posiedzeniem klubu PiS, prezes partii Jarosław Kaczyński został zapytany o śmierć 33-letniej kobiety, która będąc w piątym miesiącu ciąży, zmarła w szpitalu w Nowym Targu z powodu wstrząsu septycznego. Kilka godzin wcześniej USG wykazało obumarcie płodu. Pytany o tę kwestię w środę Kaczyński stwierdził, że "takiej sprawy nie ma. "Ona jest wymyślona przez propagandę; to jest część tej urojonej rzeczywistości" - dodał prezes PiS.

Do słów prezesa PiS postanowił się odnieść Donald Tusk, który 16 czerwca organizuje kolejny marsz, tym razem w Poznaniu. Były premier wyśmiał słowa Jarosława Kaczyńskiego i jednocześnie wytłumaczył, dlaczego Platforma Obywatelska planuje kolejną manifestację. - Będziemy 16 czerwca w Poznaniu, aby PiS i jego prezes stali się jak najszybciej „urojoną rzeczywistością”. Cała Wielkopolska na Placu Wolności! Z Polską w naszych sercach! - napisał na Twitterze Donald Tusk.

4 czerwca podczas marszu w Warszawie, politycy opozycji z Donaldem Tuskiem na czele, protestowali przeciwko obecnej władzy. Według organizatorów, w manifestacji wzięło udział 500 tysięcy ludzi.

Sonda
Czy ustawa ds. komisji badania rosyjskich wpływów w Polsce ma wyeliminować Donalda Tuska z wyborów?
Andrzej Duda zdecydował ws. lex Tusk!