Katarzyna Sójka

i

Autor: Jacek Dominski/REPORTER

Śmierć ciężarnej Doroty

Posłanka PiS: Kobiety niestety umierały, umierają i umierać będą

2023-06-15 11:22

Nie milkną echa po śmierci 33-letniej ciężarnej Doroty, która zmarła w szpitalu w Nowym Targu. Zdaniem części środowisk, śmierci kobiety można by było uniknąć, gdyby w porę dokonano aborcji. - Kobiety niestety umierały, umierają i umierać będą, bo to się zdarza - stwierdziła posłanka PiS, Katarzyna Sójka.

W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu z powodu wstrząsu septycznego 24 maja zmarła 33– letnia Dorota z Bochni, która była w piątym miesiącu ciąży. Z dokumentacji medycznej wynika, że kilka godzin wcześniej, o godz. 5.20, USG wykazało obumarcie płodu. W nocy z 20 na 21 maja zaczęły odchodzić jej wody płodowe. Minister Adam Niedzielski zapowiedział, że powstanie specjalny zespół, który doprecyzuje kwestie ws. aborcji. Śmierć ciężarnej Doroty stała się jednym z najważniejszych tematów w Polsce. W środę do tej sprawy odniosła się posłanka PiS, Katarzyna Sójka.

- Każda Polka ma prawo do aborcji w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia swojego (...) Kobiety niestety umierały, umierają i umierać będą, bo to się zdarza. Błędy lekarskie niestety były, są i będą, bo też niestety się zdarza - stwierdziła w Polsat News.

Świętokrzyskie. Protest kobiet "Ani jednej więcej!" w Kielcach
Sonda
Czy popierasz wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?