Rafał Trzaskowski

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS Rafał Trzaskowski

WYBORY 2023

Trzaskowski wystartuje w wyborach parlamentarnych? “Nie wykluczam takiej opcji”

2022-09-08 12:09

Rafał Trzaskowski w rozmowie z RMF FM był pytany o start w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Prezydent stolicy przyznał, że choć obecnie koncentruje się na Warszawie, nie wyklucza możliwości startowania w wyborach do parlamentu. Podczas wywiadu mówił również m.in. o aborcji i związkach partnerskich.

Rafał Trzaskowski był pytany w audycji RMF FM o start w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. 

- Wybory parlamentarne są dlatego istotne, że jeżeli przegramy wybory parlamentarne, to PiS zlikwiduje samorząd, i w tym momencie startowanie do wyborów samorządowych niestety będzie znacznie mniej istotne. To PiS doprowadził do takiej sytuacji, że większość z nas samorządowców nie ma tego typu komfortu, żeby zajmować się wyłącznie naszym własnym miastem, tylko niestety wyciąga nas do wielkiej polityki, bo tam musimy bronić samorządu - powiedział prezydent Warszawy. 

Polityk wskazał, że w przyszłym głosowaniu mogą być potrzebne “wszystkie ręce na pokład”, więc nie wyklucza opcji, że wystartuje do parlamentu. - Natomiast dzisiaj się koncentruję oczywiście na Warszawie, bo ona jest dla mnie najważniejsza - podkreślił. 

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Trzaskowski wprost: Najważniejsze, by odebrać PiS władzę [WIDEO]. Campus Polska

Mirosław Oczkoś porównuje Tuska i Trzaskowskiego

Trzaskowski skomentował deklarację Tuska ws. aborcji. Poruszył też temat związków partnerskich 

Trzaskowski odniósł się również do deklaracji lidera PO Donalda Tuska ws. aborcji. 

- Ja się nie dziwię Donaldowi Tuskowi, dlatego, że zbyt często w tych sprawach fundamentalnych, PO nie miała jednolitego stanowiska i ja się cieszę też, że (jest - red.) taka narracja, że tu nie chodzi o kwestie światopoglądowe, tylko tu chodzi o uznanie spraw kobiet, że tutaj chodzi o kwestie nowoczesnego państwa, zostały uznane i są w tej chwili powszechne w PO - mówił prezydent Warszawy. 

Mówiąc z kolei o związkach partnerskich, Trzaskowski podkreślił, że “jest to absolutny fundament i powinny one znaleźć się w programie PO”. Jednocześnie wskazał, że osoby, które nie popierają związków partnerskich, nie powinny być wyrzucone z listy. 

ZOBACZ TAKŻE: Awantura o aborcję na Campusie Polska! Hołownia wybuczany, gromkie brawa dla Trzaskowskiego

Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany