Witold Waszczykowski

i

Autor: TOMASZ RADZIK, Aleksiej Witwicki/FORUM Witold Waszczykowski

Pierwsza od dawna zdjęcie polityka

Tak choroba zmieniła Witolda Waszczykowskiego. Cierpi na nieuleczalną dolegliwość

2023-02-15 14:11

Europoseł PiS Witold Waszczykowski od jakiegoś czasu zmaga się z poważną chorobą neurologiczną. Przez nią polityk ma problemy z poruszaniem się, cierpi także na niedowład kończyn. Nie zamierza się jednak poddawać: znalazł sposób, by zachować niezależność i porusza się na specjalnym wózku.

Choroba, na którą cierpi Witold Waszczykowski, nazywa się polineuropatia. Dotyczy neuronu ruchowego, powodując zaburzenia czucia i zaburzenia ruchowe. Mimo to polityk postanowił się nie poddawać, nie zamierza też opuszczać polityki. - W pewnym sensie utrudnia mi to pracę polityka, moja mobilność jest ograniczona. Poruszam się o kulach, na wózku inwalidzkim, ale jakoś daję radę – mówił „Super Expressowi”. Na najnowszym zdjęciu Witolda Waszczykowskiego widać, że europoseł PiS porusza się obecnie na specjalnym, bordowym skuterze inwalidzkim. Jest wyposażony nawet w lusterka wsteczne po obu stronach kierownicy i koszyczek z przodu, w którym można przewozić drobiazgi! Witold Waszczykowski jedzie na nim z uśmiechem. Jak widać, polityk pogodził się z losem i nadal stara się korzystać z życia w miarę możliwości, a wygodny skuter na pewno mu w tym pomaga.

Witold Waszczykowski jest nieuleczalnie chory

Niestety, choroba Witolda Waszczykowskiego jest nieuleczalna, nie wiadomo też, dlaczego dotknęła polityka. - Nic się nie zmienia, staram się funkcjonować w ramach możliwości, które mi Pan Bóg stworzył. Nie ma leczenia, to jest choroba, która nie jest zidentyfikowana. Nie przyjmuję żadnych leków, bo nie ma leków na tę chorobę – mówił nam. Niestety, polineuropatia wpływa także na zdolność mówienia europosła. - Lepiej niestety nie będzie, trudno mi się mówi, rzadko udzielam już wywiadów – wyjawił „Super Expressowi”.

Sonda
Znasz kogoś, kto porusza się na wózku inwalidzkim?
WASZCZYKOWSKI: UNIA PRZYSTAWIŁA POLSKIM WŁADZOM PISTOLET DO GŁOWY
Listen on Spreaker.