Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński

Na miejscu min. Kaczyński i Morawiecki

Tajne zebranie kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej! O co chodzi?

2022-09-22 13:58

W czwartek 22 września 2022 roku całe kierownictwo PiS zebrało się na spotkaniu, które nie było wcześniej ogłaszane. Na miejscu był prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki czy sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Co się stało?

Jarosław Kaczyński i reszta kierownictwa PiS nagle spotkali się na tajnym spotkaniu na Nowogrodzkiej. Mało kto wie, jaka może być przyczyna, niewykluczone jednak, że politycy chcą omówić strategię na zbliżające się posiedzenie Sejmu, które odbędzie się w dniach 28 i 29 września.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO PODCZAS FORUM EKONOMICZNEGO

- Podczas spotkania będą omawiane bieżące sprawy polityczne, m.in. najbliższe posiedzenie Sejmu, plany legislacyjne czy dalszy objazd po kraju i spotkania z mieszkańcami – mówił jeden z polityków PiS PAP-owi.

Warto przypomnieć, że niedawno wicerzecznik PiS Urszula Rusecka, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu pod obrady wszedł projekt ustawy, który wydłuży termin wyborów samorządowych z jesieni 2023 roku do kwietnia 2024 roku.

Sprawdź: Nową szefową związkowców w Senacie została była posłanka PO. Skąd taka decyzja?

Według wicerzecznik, nastąpi wówczas pierwsze, drugie i trzecie czytanie. To ważna sprawa dla PiS-u, któremu zależy, by wybory parlamentarne nie nakładały się na te do samorządów. Już w ubiegłym tygodniu politycy z ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego złożyli w Sejmie projekt tej ustawy. Niewykluczone, ze teraz, podczas spotkania kierownictwa, skupiają się na tym zagadnieniu.

Trela porównuje Kaczyńskiego do nosorożca! „To nie jest normalne” [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Sonda
Czy wybory samorządowe 2023 powinny zostać zorganizowane wiosną 2024?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE