Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPERSS Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński

Wicepremier PiS w opozycji nie taki skruszony

Czy Gowin przeprosi Polaków za demontaż sądów i współpracę z PiS? "Nie przeproszę"

2022-09-22 5:05

Przeszłość Jarosława Gowina (61 l.) może być największą kulą u nogi dla pełnego zjednoczenia opozycji! Wieloletni wicepremier rządu PiS nie chce posypać głowy popiołem i pokornie powiedzieć „przepraszam” . – Nie przeproszę. Uważam, że w trakcie rządów PiS działy się nie tylko rzeczy złe, ale działy się też rzeczy dobre – powiedział "Super Expressowi" prezes Porozumienia.

Jarosław Gowin był na spotkaniu przedstawicieli opozycji

Na nieformalnym szczycie opozycji zorganizowanym przez Bronisława Komorowskiego (70 l.) i Aleksandra Kwaśniewskiego (68 l.) liderzy PO, Lewicy, Polski 2050 oraz PSL obiecali Polakom stworzenie wspólnego rządu po PiS. Na spotkaniu pojawił się też Jarosław Gowin – w latach 2015–2021 jeden z liderów Zjednoczonej Prawicy. Gdy rozpoczął swoje przemówienie, salę ostentacyjnie opuściło kilkanaście osób – m. in. posłanki:

Z kolei Donald Tusk (65 l.) i przewodniczący Lewicy Włodzimierz Czarzasty (62 l.) przegadali ze sobą całe wystąpienie byłego wicepremiera, niemalże nie zwracając na niego uwagi.

 – Siedziałem z nim w tym samym rzędzie, ale się nie cieszyłem – podsumował dla SE Czarzasty, nawiązując do słynnych słów Gowina, że „głosował z PiS, ale się nie cieszył”. 

NIEPOKORNY Gowin NIE PRZEPROSI za współpracę z PiS! Ale się tłumaczy!

Jarosław Gowin szczerze o swojej przeszłości w rządach PiS

Czy zatem widząc reakcje na sali, Jarosław Gowin czuje się gotowy uderzyć w pierś i powiedzieć: "przepraszam"? Okazuje się, że nie: – Nie. Nie przeproszę. Uważam, że w trakcie rządów PiS-u działy się nie tylko rzeczy złe, ale działy się też rzeczy dobre, chociażby program Rodzina 500+. Natomiast ja sam odpowiadałem za obszar nauki a potem gospodarki i w obu tych obszarach, w których działania prowadziłem, moim zdaniem dobrze służyłem Polsce.

Sonda
Czy Jarosław Gowin powinien odejść z polityki?

Gowin dla "Super Expressu": Słowo "przepraszam" w ustach polityka nic nie znaczy

Przypomnieliśmy Gowinowi, że – według znaczącej części uznanych konstytucjonalistów i politologów – jego działalność w parlamencie przyczyniła się do upolitycznienia systemu sądownictwa, co ma choćby taki skutek, że Polska wciąż nie dostaje pieniędzy z KPO. 

Polityka jest pełna trudnych kompromisów. Nie twierdzę, że nie popełniłem błędów – powiedział nam Gowin. Czy zatem nie chce za nie przeprosić? Słowo „przepraszam” nic nie znaczy w ustach polityka. Ważne są czyny. A ja tymi czynami dzisiaj sytuuję się po stronie opozycji – twierdzi Gowin. 

Marcelina Zawisza zawiedziona postawą Jarosława Gowina 

Nie chce przeprosić człowiek, który przez wiele lat przykładał rękę do demontażu systemu sądownictwa, człowiek, przez którego nie mamy pieniędzy z Unii, który afirmował nienawistną propagandę PiS dzielącą Polaków? Słowo "przepraszam" zawsze znaczy wiele z ust każdego, jeśli jest szczere...  – mówi zawiedziona posłanka Lewicy Marcelina Zawisza (33 l.), jedna z kilkunastu osób, które opuściły salę podczas przemówienia Gowina.

>>>Gen. Polko WNIEBOWZIĘTY konferencją z Tuskiem. „Wspaniałe forum wymiany myśli!”

>>>Jakie listy opozycji? Zandberg uchyla rąbka tajemnicy [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Nasi Partnerzy polecają