Tak mieszka Małgorzata Wassermann

i

Autor: Paweł Dąbrowski

Robi wrażenie!

Ta to umie oszczędzać. Przejrzeliśmy oświadczenie majątkowe Małgorzaty Wassermann

2023-09-18 8:54

Wybory 2023 już niedługo. 15 października cała Polska pójdzie do urn. Małgorzata Wassermann ponownie jest kandydatką do Sejmu. Startuje z pierwszego miejsca na liście Zjednoczonej Prawicy w Krakowie. Ponieważ obecnie zasiada w parlamencie, musi zgodnie z prawem co roku przedstawiać swoje oświadczenie majątkowe. Sprawdziliśmy je specjalnie da Was. Dowiecie się między innymi, czy Małgorzata Wassermann umie zarządzać pieniędzmi i czy lubi dobre samochody.

Kandydatka do Sejmu zgromadziła imponujące 901 tysięcy złotych oszczędności. W 2019 roku było to 365 tysięcy złotych, a rok temu 622 tysiące złotych. Jak widać, majątek Małgorzaty Wassermann systematycznie się powiększa. Posłanka wie, jak się oszczędza pieniądze.

Małgorzata Wassermann posiada mieszkanie o powierzchni 65 m2, warte według średniej ceny rynkowej 780 tysięcy złotych. Prócz tego posłanka wpisała do oświadczenia majątkowego samodzielny lokal mieszkalny o powierzchni 197 m2, wyceniony na 1,2 miliona złotych, również według średniej ceny rynkowej. Jako jedna z nielicznych polityczek wycenia swoje nieruchomości co roku, uwzględniając inflację i sytuację na rynku mieszkaniowym. W 2019 roku jej mieszkanie warte było dużo mniej, 365 tysięcy złotych, a rok temu 622 tysiące złotych. Jak widać, cena nieźle poszybowała w górę.

Zobacz: Piękna posłanka PiS odkrywa tajemnice. Pierwszy taki wywiad z Małgorzatą Wassermann

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak mieszka Małgorzata Wassermann

Kandydatka do Sejmu jest z zawodu adwokatką. Prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą - kancelarię adwokacką. W 2022 roku kancelaria przyniosła jej stratę w wysokości 7,3 tysiąca złotych.

Małgorzata Wassermann otrzymała w 2022 roku 174 tysiące złotych uposażenia poselskiego. Na jej konto wpadło też 46 tysięcy złotych z tytułu diety parlamentarnej. Posłanka dobrze zarabia na wynajmowaniu mieszkania. Wzbogaciła się w zeszłym roku z tego tytułu aż o 31 tysięcy złotych.

Sprawdź również: Poruszające wyznanie Małgorzaty Wassermann o ojcu. Wielki ból, prawdziwy dramat

Mimo świetnej sytuacji finansowej polityczka nie szasta pieniędzmi na drogie auta. Jeździ skromną Hondą Civic. Samochód wyprodukowano w 2014 roku, obecnie wart jest 45 tysięcy złotych.

QUIZ. Prawo i Sprawiedliwość. Co wiesz o partii, która rządzi Polską?

Pytanie 1 z 10
Kto założył partię Prawo i Sprawiedliwość?
Najważniejsze Wybory. DEBATA [17.09.2023]