Szymon Hołownia

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Szymon Hołownia

Musimy być gotowi na wybory do Sejmu

Szymon Hołownia ostrzega przed nagłą decyzją o wyborach. Podał trzy konkretne terminy

Szymon Hołownia (46 l.) poruszył niewątpliwie gorący temat, jakim są wybory parlamentarne. Polityk przestrzegł przed trzema terminami, kiedy jego zdaniem nagle może do głosowania dojść. O planach Prawa i Sprawiedliwości na zmiany w organizacji wyborów mówi "dłubanie w ordynacji", która jest "protezą sprawczości" Jarosława Kaczyńskiego (73 l.).

Lider Polski 2050 ostrzegał w Ciechocinku przed rychłą decyzją o wyborach. Szymon Hołownia mówił o trzech możliwych terminach, w jakich te mogą się odbyć.Musimy być gotowi na wybory. One mogą się wydarzyć w każdej chwili. Mogą wydarzyć się w tym roku. Mogą wydarzyć się na wiosnę, bo nie wiem, czy zepnie im się budżet, a mało na to wskazuje. One mogą wreszcie wydarzyć się w terminie konstytucyjnym, czyli jesienią przyszłego roku. Tak czy siak, musimy być na to gotowi. Nikt nie będzie nam dawał żadnej taryfy ulgowej - podkreślił Hołownia.

Szymon Hołownia: Wybory 2023 mogą szybko stać się wyborami parlamentarnymi 2022

Szef formacji Polska 2050 ocenił majstrowanie przy ordynacji wyborczej przed wyborami działaniem jedynie pozorowanym. Prawo i Sprawiedliwość w opinii Hołowni nagłaśnia sprawę tylko po to, by narzucić narrację w mediach.

- Jeżeli chodzi o dłubanie przy ordynacji, to wciąż traktuję to jako zasłonę dymną, jako pewną protezę sprawczości, którą Kaczyński wypuszcza, aby pokazać, że jeszcze nad czymś może zapanować, że coś jeszcze może realnie zrobić. Nie wiem, czy na to się zdecyduje. Wiem, że dużo będzie o tym gadał, żebyśmy nie gadali o czymś innym - konkluduje.

Zmiana ordynacji wyborczej naprawdę? Ostrzeżenie Szymona Hołowni

Co ciekawe, zdaniem Szymona Hołowni wcale nie jest jednak wykluczone, że partia rządząca jakieś zmiany w systemie wyborczym będzie chciała w rzeczywistości przeprowadzić. Wówczas mają odbyć się protesty, które zapowiedział wprost lider centrowej formacji politycznej.

- Jeżeli jednak będzie chciał próbować zmienić ordynację i prowadzić kraj w stronę systemu dwupartyjnego, to będziemy bardzo głośno przeciwko temu protestować, ale on to chyba wie. Takie dłubanie przy ordynacji, przy zasadach gry — wywoła potężny sprzeciw społeczny. Jeżeli dłubiesz przy zasadach gry w trakcie meczu, to oznacza, że trzeba cię z tego miejsca, w którym jesteś, rzeczywiście usunąć - przestrzegł Hołownia.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć wzruszające chwile Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) nad grobem Kornela Morawieckiego (+78 l.)

Express Biedrzyckiej: Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym: Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać
Sonda
Zgadzasz się z Szymonem Hołownią?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany