Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Głosują na PiS, ale nie wierzą w sukces

Sondaż: PiS ma problem z wyborcami. Spada morale, już 41 proc. wieszczy utratę władzy

2022-08-16 17:19

Prawo i Sprawiedliwość otrzymało garść mało wesołych wieści wraz z najnowszym sondażem przeprowadzonym przez United Surveys. Wyniki tego badania są jednoznaczne - wciąż wiele osób jest gotowych głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Wśród tych wyborców rośnie jednak defetyzm. Już niemal 1/3 z nich nie wierzy w samodzielne rządy partii.

Złe wieści dla partii rządzącej płyną z najnowszego sondażu United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski. Z badania wynika, że aż 31 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy nie wierzy w samodzielne rządy tej formacji po kolejnych wyborach. 63 proc. wciąż wierzy w wyborczy sukces, ale wyraźnie spada morale wśród tej grupy.

PiS ma problem z elektoratem. Złe nastroje zawalą wybory?

Sytuacja wygląda jeszcze inaczej, jeśli spojrzeć tylko na Polaków przyznających się do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. 48 proc. wyborców PiS wciąż wierzy w możliwość wygrania wyborów parlamentarnych i zachowanie władzy.

41 proc. głosujących na PiS nie jest już tak dobrego zdania. Ta część przekonuje, że choć partia obecnie rządząca wybory wygra, to nie da rady sformować rządu. 9 proc. elektoratu PiS przy pytaniu o wyniki wyborów odmówiła odpowiedzi, a 2 proc. mówi o przegranych wyborach.

1/3 Polaków wierzy, że PiS zdobędzie 1. miejsce. Kolejna 1/3 wierzy, że będzie inaczej

Jeśli natomiast spojrzeć na wyborców ogółem to 30,9 proc. badanych Polaków przekonuje, że następne wybory wygra PiS, które osiągnie najlepszy wynik, ale nie zdoła utrzymać władzy. 28,3 proc. ankietowanych wskazuje natomiast, że zwycięży jakaś formacja opozycyjna i to ona utworzy rząd.

27,3 proc. badanych wskazuje natomiast na zwycięstwo i dalsze rządy PiS. 13,5 proc. nie ma pewności, co do tego, kto wygra najbliższe wybory parlamentarne.

Sondaż United Surveys przeprowadzony został w dniach 5-9 sierpnia metodą CAWI na grupie 1000 osób.

Poniżej galeria, w której zobaczycie, jak całuje Jarosław Kaczyński

Express Biedrzyckiej – Jan Strzeżek: Dla PiS jest ważniejsza partia niż państwo
Sonda
Czy uważasz, że PiS powinno rządzić trzecią kadencję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE