Sejm

i

Autor: twitter.com Sejm

Zadaliśmy tylko jedno pytanie

Sondaż: Opozycja wygrywa z PiS. Polacy wierzą, że nowa ekipa przejmie władzę

2022-09-25 5:15

Prawo i Sprawiedliwość ma kłopoty. Partia Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) nie tylko zalicza coraz słabsze wyniki w kolejnych badaniach poparcia, ale też traci w oczach samych wyborców. W najnowszym sondażu dla Super Expressu zadaliśmy Polakom pytanie o to, czy wierzą w wygraną opozycji z PiS. Wynik mówi sam za siebie.

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Super Expressu wynika, że Polacy spodziewają się raczej wygranej opozycji w następnych wyborach, niż kolejnego zwycięstwa PiS. 56 proc. ankietowanych na pytanie "Czy Twoim zdaniem zjednoczona opozycja wygra z PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych?" odpowiedziało twierdząco. Przeciwnego zdania było 44 proc. badanych.

Paweł Kowal o wielu twarzach przegranej PiS. Piotr Kaleta zwraca uwagę na mobilizujący wynik

Zdaniem posła Pawła Kowala (47 l.) sondaż przedstawia już wyraźnie przegraną PiS. Polityk zwraca uwagę, że partia rządzącą nie podołała na wielu płaszczyznach, ale ostateczną porażką jest ta na polu gospodarki.

- Powodów do przegranej jest dużo, ale przede wszystkim PiS poniósł klęskę na polu gospodarki. Dzisiejsza bieda nazywa się Mateusz Morawiecki lub Adam Glapiński i dlatego przegrają - komentuje Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.

Z kolei jego przeciwnik polityczny z Prawa i Sprawiedliwości widzi wyniki sondażu w inny sposób. Dla Piotra Kalety (54 l.), który zwraca szczególną uwagę na trudną sytuację, jaką mamy w Polsce, wyniki badania są pozytywne, a sam sondaż mobilizujący. 

- Uważam, że każdy jeden sondaż, który jest na niekorzyść danych ugrupowań politycznych, może być determinacją do ciężkiej pracy. Skoro mamy sytuację tak trudną i jednocześnie niewiele punktów do odrobienia, to w zasadzie jest dla nas mobilizujący, dobry sondaż - mówi nam Piotr Kaleta z PiS.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 14-15.09.2022 roku metodą CAWI na próbie 1075 dorosłych Polaków.

SG Artykuł [Serek] - Czy zjednoczona opozycja wygra wybory?

i

Autor: se SG Artykuł [Serek] - Czy zjednoczona opozycja wygra wybory?
Karnowski: "Nie powinno być przesuniętych wyborów samorządowych, ale przyspieszone parlamentarne" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak całuje Jarosław Kaczyński

Sonda
Czy Twoim zdaniem PiS radzi sobie z drożyzną?