Antoni Macierewicz

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Nie szczędzi słów krytyki opozycji.

CIEKAWOSTKI

Kim jest rodzina Antoniego Macierewicza: żona Hanna i jedyna córka Aleksandra?

2022-09-23 12:47

Antoni Macierewicz zostanie uhonorowany w piątek 23 września Orderem Orła Białego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odznaczenie trafi do niego ze względu na jego działalność opozycyjną oraz przede wszystkim to, że założył i działał w KOR. Kim jest rodzina Antoniego Macierewicza: żona Hanna i jedyna córka Aleksandra?

Order Orła Białego dla Antoniego Macierewicza 

Antoni Macierewicz zostanie uhonorowany w piątek 23 września o godz. 15:00 Orderem Orła Białego. Order Orła Białego jest  to najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe nadawane za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej. Antoni Macierewicz zostanie odznaczony za swoją działalność opozycyjną w czasach PRL. Jak czytamy w oficjalnej informacji były szef MON otrzyma Order Orła Białego jako: - Jeden z liderów opozycji antykomunistycznej, aresztowany po wydarzeniach Marca ’68, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”. Twórca podziemnego pisma „Głos”, jednej z pierwszych niezależnych publikacji w PRL. Więzień polityczny, aresztowany ponad dwadzieścia razy.

Przy okazji tak ważnego dnia w życiu polityka PiS, warto przypomnieć, kim są bliscy Antoniego Macierewicza: jego żona Hanna oraz córka Aleksandra.

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski - Podkomisja Macierewicza była tylko młotem politycznym

Kim są żona i córka Antoniego Macierewicza?

Antoni Macierewicz od wielu lat jest w związku małżeńskim z Hanną Natorą-Macierewicz. O kobiecie nie wiadomo wiele, bo stara się trzymać z daleka od mediów, a zaledwie kilka razy brała udział w oficjalnych wyjściach z mężem. Z wykształcenia żona Macierewicza jest historykiem ze specjalizacją arhiwistyczną, ukończyła Uniwersytet Warszawski. Zajmowała się redagowaniem książek. Podobnie jak mąż działała w opozycji, za swoją działalność antyrządową spotkały ją represje. Była internowana w Olszynce Grochowskiej, a potem w Gołdapi, w sumie 7 miesięcy spędziła jako internowana. Kilka lat temu o żonie Macierewicza była głośno, ponieważ skierowała do sądu pozew przeciwko jednemu z wydawnictw, który wydało nieautoryzowaną biografię Antoniego Macierewicza.

Córka Antoniego Macierewicza, Aleksandra działa na rzecz kobiet, a konkretnie prowadzi badania nad kobiecym mlekiem. Z wykształcenia jest biochemiczką i laktotechnologiem. Jest w zarządzie fundacji Bank Kobiecego Mleka. na stronie fundacji czytamy:

- Prezes Fundacji dr hab. n. o zdr. Aleksandra Wesołowska jest od wielu lat pracownikiem naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od 2016 roku pracuje w Zakładzie Biologii Medycznej, WNOZ, jako kierownik Uniwersyteckiej Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacja przy Regionalnym Banku Mleka w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Warszawie. Jest też Prezesem i współzałożycielem, powstałej w 2010 r. Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Dr Wesołowska jest laureatką wielu nagród m.in. prestiżowej nagrody im. T. Sendzimira przyznanej przez Fundację Kościuszkowską za projekt reaktywacji banków mleka w Polsce (2008) oraz nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2019) za wybitne osiągnięcia naukowe i naukowo-techniczne w kategorii badań na rzecz społeczeństwa (2018). 

Sonda
Czy Antoni Macierewicz słusznie został uhonorowany Orderem Orła Białego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE