Antoni Macierewicz

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Nie szczędzi słów krytyki opozycji.

CIEKAWOSTKI

Kim jest rodzina Antoniego Macierewicza: żona Hanna i jedyna córka Aleksandra?

2022-09-23 12:47

Antoni Macierewicz zostanie uhonorowany w piątek 23 września Orderem Orła Białego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odznaczenie trafi do niego ze względu na jego działalność opozycyjną oraz przede wszystkim to, że założył i działał w KOR. Kim jest rodzina Antoniego Macierewicza: żona Hanna i jedyna córka Aleksandra?

Order Orła Białego dla Antoniego Macierewicza 

Antoni Macierewicz zostanie uhonorowany w piątek 23 września o godz. 15:00 Orderem Orła Białego. Order Orła Białego jest  to najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe nadawane za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej. Antoni Macierewicz zostanie odznaczony za swoją działalność opozycyjną w czasach PRL. Jak czytamy w oficjalnej informacji były szef MON otrzyma Order Orła Białego jako: - Jeden z liderów opozycji antykomunistycznej, aresztowany po wydarzeniach Marca ’68, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”. Twórca podziemnego pisma „Głos”, jednej z pierwszych niezależnych publikacji w PRL. Więzień polityczny, aresztowany ponad dwadzieścia razy.

Przy okazji tak ważnego dnia w życiu polityka PiS, warto przypomnieć, kim są bliscy Antoniego Macierewicza: jego żona Hanna oraz córka Aleksandra.

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski - Podkomisja Macierewicza była tylko młotem politycznym

Kim są żona i córka Antoniego Macierewicza?

Antoni Macierewicz od wielu lat jest w związku małżeńskim z Hanną Natorą-Macierewicz. O kobiecie nie wiadomo wiele, bo stara się trzymać z daleka od mediów, a zaledwie kilka razy brała udział w oficjalnych wyjściach z mężem. Z wykształcenia żona Macierewicza jest historykiem ze specjalizacją arhiwistyczną, ukończyła Uniwersytet Warszawski. Zajmowała się redagowaniem książek. Podobnie jak mąż działała w opozycji, za swoją działalność antyrządową spotkały ją represje. Była internowana w Olszynce Grochowskiej, a potem w Gołdapi, w sumie 7 miesięcy spędziła jako internowana. Kilka lat temu o żonie Macierewicza była głośno, ponieważ skierowała do sądu pozew przeciwko jednemu z wydawnictw, który wydało nieautoryzowaną biografię Antoniego Macierewicza.

Córka Antoniego Macierewicza, Aleksandra działa na rzecz kobiet, a konkretnie prowadzi badania nad kobiecym mlekiem. Z wykształcenia jest biochemiczką i laktotechnologiem. Jest w zarządzie fundacji Bank Kobiecego Mleka. na stronie fundacji czytamy:

- Prezes Fundacji dr hab. n. o zdr. Aleksandra Wesołowska jest od wielu lat pracownikiem naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od 2016 roku pracuje w Zakładzie Biologii Medycznej, WNOZ, jako kierownik Uniwersyteckiej Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacja przy Regionalnym Banku Mleka w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Warszawie. Jest też Prezesem i współzałożycielem, powstałej w 2010 r. Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Dr Wesołowska jest laureatką wielu nagród m.in. prestiżowej nagrody im. T. Sendzimira przyznanej przez Fundację Kościuszkowską za projekt reaktywacji banków mleka w Polsce (2008) oraz nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2019) za wybitne osiągnięcia naukowe i naukowo-techniczne w kategorii badań na rzecz społeczeństwa (2018). 

Sonda
Czy Antoni Macierewicz słusznie został uhonorowany Orderem Orła Białego?
Nasi Partnerzy polecają