Szokujące doniesienia

Duda uhonorował Macierewicza Orderem Orła Białego! To już oficjalne

2022-09-23 11:36

Antoni Macierewicz jest jedną z bardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie politycznej. Jego działania jako przewodniczącego podkomisji smoleńskiej wzbudzają w Polakach skrajne emocje – jedni cenią jego pracę, inni uważają, że polityk po prostu mija się z prawdą. Teraz dostanie Order Orła Białego. Jest oficjalne potwierdzenie z kancelarii prezydenta.

Sensacyjne wieści: Macierewicz zostanie odznaczony przez Dudę

Antoni Macierewicz ma dostać od prezydenta Andrzeja Dudy Order Orła Białego już dziś, 23 września, o godzinie 15:00, podczas specjalnej uroczystości w Belwederze. Planowane jest także wystąpienie głowy państwa. Nie przekazano jednak, kogo prezydent ma odznaczyć. Informację o odznaczeniu Antoniego Macierewicza przekazał jako pierwszy poseł PO Paweł Olszewski. Wieści te zostały oficjalnie potwierdzone na stronie prezydenta: 

- 23 września 2022 r., w dniu 46. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników, podczas uroczystości w Belwederze, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczy najwyższe odznaczenia państwowe, Ordery Orła Białego, założycielom i działaczom KOR. Orderem Orła Białego zostaną odznaczeni: Antoni MACIEREWICZ: Jeden z liderów opozycji antykomunistycznej, aresztowany po wydarzeniach Marca ’68, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”. Twórca podziemnego pisma „Głos”, jednej z pierwszych niezależnych publikacji w PRL. Więzień polityczny, aresztowany ponad dwadzieścia razy.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚĆ ODZNACZENIA MACIEREWICZA

- Wiem z dobrego źródła, które nigdy mnie nie zawiodło, że Antoni Macierewicz ma dostać takie odznaczenie – powiedział nam polityk.

Sprawdź: Morawiecki wychwala pod niebiosa Macierewicza! "Powinien dostać medal"

Order Orła Białego - czy jest odznaczenie? kot może zostać nim uhonorowany

Warto zaznaczyć, że Order Orła Białego jest najstarszym, najwyższym odznaczeniem państwowym, nadawanym za wybitne zasługi cywilne oraz militarne dla Polski, zarówno w czasie wojny, jak i pokoju. Dostali go między innymi Tadeusz Mazowiecki, Czesław Miłosz, Kornel Morawiecki czy Lech Kaczyński. 

Tomasz Trela: Macierewicz jest ostro pogrzany
Sonda
Czy twoim zdaniem Antoni Macierewicz zasłużył na Order Orła Białego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają