Szokujące doniesienia

Duda uhonorował Macierewicza Orderem Orła Białego! To już oficjalne

2022-09-23 11:36

Antoni Macierewicz jest jedną z bardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie politycznej. Jego działania jako przewodniczącego podkomisji smoleńskiej wzbudzają w Polakach skrajne emocje – jedni cenią jego pracę, inni uważają, że polityk po prostu mija się z prawdą. Teraz dostanie Order Orła Białego. Jest oficjalne potwierdzenie z kancelarii prezydenta.

Sensacyjne wieści: Macierewicz zostanie odznaczony przez Dudę

Antoni Macierewicz ma dostać od prezydenta Andrzeja Dudy Order Orła Białego już dziś, 23 września, o godzinie 15:00, podczas specjalnej uroczystości w Belwederze. Planowane jest także wystąpienie głowy państwa. Nie przekazano jednak, kogo prezydent ma odznaczyć. Informację o odznaczeniu Antoniego Macierewicza przekazał jako pierwszy poseł PO Paweł Olszewski. Wieści te zostały oficjalnie potwierdzone na stronie prezydenta: 

- 23 września 2022 r., w dniu 46. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników, podczas uroczystości w Belwederze, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczy najwyższe odznaczenia państwowe, Ordery Orła Białego, założycielom i działaczom KOR. Orderem Orła Białego zostaną odznaczeni: Antoni MACIEREWICZ: Jeden z liderów opozycji antykomunistycznej, aresztowany po wydarzeniach Marca ’68, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”. Twórca podziemnego pisma „Głos”, jednej z pierwszych niezależnych publikacji w PRL. Więzień polityczny, aresztowany ponad dwadzieścia razy.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚĆ ODZNACZENIA MACIEREWICZA

- Wiem z dobrego źródła, które nigdy mnie nie zawiodło, że Antoni Macierewicz ma dostać takie odznaczenie – powiedział nam polityk.

Sprawdź: Morawiecki wychwala pod niebiosa Macierewicza! "Powinien dostać medal"

Order Orła Białego - czy jest odznaczenie? kot może zostać nim uhonorowany

Warto zaznaczyć, że Order Orła Białego jest najstarszym, najwyższym odznaczeniem państwowym, nadawanym za wybitne zasługi cywilne oraz militarne dla Polski, zarówno w czasie wojny, jak i pokoju. Dostali go między innymi Tadeusz Mazowiecki, Czesław Miłosz, Kornel Morawiecki czy Lech Kaczyński. 

Tomasz Trela: Macierewicz jest ostro pogrzany
Sonda
Czy twoim zdaniem Antoni Macierewicz zasłużył na Order Orła Białego?