Radosław Sikorski o Ukrainie

i

Autor: Jacek Domiński / Reporter Radosław Sikorski o Ukrainie

Wojna na Ukrainie

Sikorski znowu wywołał skandal! "Ukraińskie elity marnowały czas"

2023-01-28 14:54

Radosław Sikorski niedawno trafił do mediów rosyjskich po głośnej wypowiedzi, że polski rząd rozważał rozbiór Ukrainy. To jednak nie koniec, bo kolejna wypowiedź byłego szefa polskiego MSW została zacytowana przez rosyjską agencję RIA Novosti. Tym razem polityk wytknął ukraińskim elitom korupcję i "marnowanie czasu".

Radosław Sikorski znowu dał się złapać na niefortunnych słowach o Ukrainie

Radosław Sikorski udzielił wywiadu Krytyce Politycznej, który został opublikowany w piątek 27 stycznia. Choć w wywiadzie mówił, że po rosyjskiej agresji zapraszanie Ukrainy do członkostwa w NATO jest "bezprzedmiotowe" to inne słowa wyjątkowo spodobał się rosyjskiej agencji RIA Novosti, na tyle, że je zacytowała.

Ich elity po prostu marnowały czas, skrywając swoją korupcję i manię wielkości za opowieścią, że prowadzą jakąś wielką grę z USA, Rosją, Europą, Chinami… Przecież Ukraina wyszła z sowieckiego świata gospodarczego w lepszej kondycji od nas, z wybudowanymi blokami jądrowymi, przemysłem lotniczym, bez długów i z najbardziej żyznymi ziemiami na świecie, a tymczasem jeszcze przed zeszłoroczną inwazją miała PKB czterokrotnie mniejsze niż Polska. Ukraińcy drogo teraz płacą za to lawirowanie - powiedział Radosław Sikorski Krytyce Politycznej.

To właśnie ten wycinek rozmowy o skorumpowanych ukraińskich elitach wykorzystała RIA Novosti, która opisała ją nagłówkiem "polski były minister mówił szczerze o stanie Ukrainy". 

Radosław Sikorski po raz kolejny cytowany przez rosyjską propagandę

Choć - rzecz jasna - kontekst rozmowy był inny niż przedstawiła to RIA Novosti, to Radosław Sikorski musi teraz wyjątkowo uważać na słowa. To nie pierwszy raz, gdy cytowały go kremlowskie media i wykorzystywały do propagandy. Radosław Sikorski był cytowany wtedy, gdy o sabotaż Nord Stream oskarżył USA, oraz niedawno, gdy sugerował, że Polski rząd rozważał rozbiór Ukrainy po wybuchu wojny.

K. GAWKOWSKI: SIKORSKI POWINIEN BYĆ MEDIALNIE ZAKNEBLOWANY
Sonda
Czy Radosław Sikorski powinien przeprosić za słowa na temat Ukrainy i polskiego rządu?